Praha má nový tým investičních expertů, členem je i exguvernér ČNB Singer

Vedení hlavního města ustavilo investiční expertní výbor své organizace Pražská developerská společnost (PDS). Fungovat bude jako poradní sbor ředitele a jedním z jeho pěti členů bude bývalý guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní.

Miroslav Singer, bývalý guvernér ČNB
doporučujeme

Organizace vznikla k letošnímu 1. červnu a na starosti má zejména využití městských pozemků, jejich rozvoj a výstavbu bytových domů.

Výbor bude dohlížet na činnost příspěvkové organizace a jejich výstupů. Vedle Singera v něm zasedne specialista na ekonomiku a rozpočty staveb z MH Cost Management Martin Hvězda, odborník na reality Martin Bendik, architekt Lukáš Kohl a Jaromír Hainc z městského Institutu plánování a rozvoje.

Pražská developerská společnost má na starosti takzvaný land-development, pod který spadá příprava městských pozemků a území pro výstavbu bytových domů, a to až do fáze územního řízení. Souběžně s tím vedení Prahy bude u konkrétního projektu rozhodovat, zda bude domy stavět samo město, nebo ve spolupráci se soukromým investorem. Úkoly, kterými se bude městský developer zabývat, bude muset vždy schválit vedení Prahy.

Metropole se v posledních letech potýká s bytovou krizí a rostoucími cenami bydlení. Vedení města to chce řešit zrychleným povolováním staveb a dalšími opatřeními, jejichž součástí je i zastavení privatizace městských bytů či podpora družstevní výstavby.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát by měl podle odborníků zvážit pomoc hotelům. Chybějí cizinci

22.09.2020 18:33 Stát by měl podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) zvážit možnosti cílené podpory podnikání v…

Pošta bude mít mobilní pobočky, testování začne na Rychnovsku

22.09.2020 16:44 Aktualizováno Česká pošta chystá na venkově zavedení pojízdných poboček v automobilech, které budou mít…

Hospody zřejmě budou zavírat dřív. Kdy si objednáme poslední pivo? Svaz…

22.09.2020 16:42 Aktualizováno Uzavření podniků ve 22:00 bude znamenat ztrátu až 30 procent denních tržeb. ČTK to dnes sdělila…

ČR potřebuje obchodní cesty do Německa. Nejlépe bez covid testů, říkají…

22.09.2020 15:59 Česká republika potřebuje, aby obchodní cesty do Německa mohly nadále pokračovat bez větších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama