Prodejci evidují vyšší zájem o repelenty, roste obliba náramků

Prodejci letos sledují vyšší prodeje repelentů. Většina obchodů je dostatečně zásobena, někde vysoká poptávka však způsobuje dočasné výpadky sortimentu. Lidé vyhledávají nejčastěji repelenty ve spreji, případně elektrické odpuzovače. Stále oblíbenější jsou repelentní náramky a také ekologické výrobky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky.

Ilustrační foto
doporučujeme

Deštivý červen způsobil větší výskyt hmyzu, hlavně komárů, kteří se v některých oblastech přemnožily.

Především v posledním měsíci zaznamenaly výrazné zvýšení poptávky po repelentech drogerie Rossmann. "Vzhledem k enormnímu zájmu registrujeme výpadky v sortimentu, které ale neustále řešíme s našimi dodavateli," uvedla manažerka komunikace Rossmann Olga Stanley. Nákupní rádce Heureka.cz sleduje podle své obsahové manažerky Alexandry Čermákové meziroční nárůst u repelentů o zhruba 120 procent.

"Je zajímavé, že zatímco vloni se díky velmi teplému počasí sháněly repelenty už během června, letos sledujeme nárůst zájmu až v druhé polovině července," řekla. Kromě sprejů mezi oblíbené produkty podle ní patří i náramky proti komárům nebo klíšťatům.

E-shop Mall.cz podle své mluvčí Pavly Hobíkové registruje vyšší zájem o repelenty i přes karanténu už od dubna, kdy prodeje meziročně vzrostly o přibližně 105 procent. Nyní je podle ní nárůst ve srovnání s loňskem o 70 procent. Zásob mají dostatek a neočekávají výpadky v dodávkách. "Zákazníci od prostředků očekávají nejenom maximální a dlouhotrvající účinnost, ale také šetrnost k jejich zdraví i k přírodě, což vidíme na nárůstech prodejů ekologických výrobků," uvedla. Vzhledem k tomu, že mnoho Čechů tráví letošní dovolenou v tuzemských kempech, na Mall.cz se podle Hobíkové více prodávají také moskytiéry.

V internetovém obchodě Alza.cz vzrostly v posledních třech měsících prodeje repelentů o stovky procent, jsou jednou z nejrychleji rostoucích kategorií v rámci segmentu drogerie, uvedla mluvčí e-shopu Daniela Chovancová. Obliba podle ní roste o repelentní náramky, letos jsou hitem náramky proti komárům s dětskými motivy, a klipy. Zájem je podle ní také o šetrnější odpuzovače obsahující pouze éterické oleje.

"Letošní léto je díky častým dešťům a teplému počasí bohaté na hmyz, což také znamená vyšší poptávku po repelentech. Zatím neregistrujeme výpadky žádného zboží v tomto segmentu a máme dostatečné zásoby. Nejvíce se prodávají spreje a elektrické odpuzovače tradičních značek Raid, Biolit a OFF!," uvedl výkonný ředitel online drogerie Ageo.cz Aleš Urbánek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová: Zeman podpořil zrušení superhrubé mzdy, ale jen pro příští…

20.09.2020 15:51 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman podpořil zrušení superhrubé mzdy, s nímž souvisí zavedení patnáctiprocentní…

Schodek 116 miliard? Hamáček kritizuje návrh rozpočtu, prý je příliš…

20.09.2020 13:05 Státní rozpočet na rok 2021 se schodkem 116 miliard korun je velmi optimistický návrh, nereflektuje…

Studie: Náklady na útlum těžby OKD do roku 2035 dosáhnou 14,5 miliardy

20.09.2020 10:46 Náklady na utlumení těžby v dolech společnosti OKD do roku 2035 dosáhnou zhruba 14,5 miliardy korun…

Prodejce džusů Relax loni zvýšil zisk, zajímavě se vyvíjí kategorie…

20.09.2020 10:14 Zisk prodejce nealkoholických nápojů Maspex Czech loni meziročně vzrostl o 45 procent na 131,7…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama