Průzkum přinesl překvapení. Kdo má největší zájem o pojištění domácnosti?

Největší zájem o pojištění domácnosti mají třicátníci, kteří tvoří třetinu všech pojištěných. Ve čtvrtině případů jde překvapivě o mladé lidi do 29 let. Nejčastěji si jej sjednávají Pražané, nejvyšší pojistné částky ale volí Středočeši. Vyplývá to z dat srovnávacích portálů Top-Pojištění.cz a Ušetřeno.cz.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Mladá generace se dnes stále více zajímá o pojištění majetku. Zároveň si přeje všechno řešit přes internet, případně telefonicky. Očekáváme tedy, že podíl této věkové skupiny mezi zájemci o pojištění domácnosti, které lze snadno sjednat online, se bude nadále zvyšovat," uvedl Lukáš Král z Top-Pojištění.cz.

Po čtyřicítce potřeba pojistit si domácnost zvolna klesá. U věkové skupiny do 49 let je to 22 procent, pojištěných do 59 let je 11 procent. Senioři nad 60 let pojišťují svou domácnost jen v desetině případů. Častěji si sjednávají pojištění občanské odpovědnosti, které kryje veškeré škody, které dotyčný někomu neúmyslně způsobí svou činností.

Z hlediska regionů panuje výrazný rozdíl mezi Prahou a zbytkem země. Nejčastějšími pojistníky jsou Pražané (41 procent). Daleko za nimi následují obyvatelé severní Moravy (12 procent) a Jihomoravané (10,5 procenta). Desetinu zájemců pak tvoří lidé ve středních Čechách. O půl procentního bodu méně pojišťují domácnost obyvatelé jižních a západních Čech, nejnižší zájem pak projevují lidé ve východních Čechách (osm procent).

Průměrná pojistná částka u pojištění domácnosti je v Česku 477.000 korun. Pražané, třebaže si pojišťují domácnost nejčastěji, si pojištění sjednávají v průměru na 481.000 Kč. Je to méně než u Středočechů, kteří volí nejvyšší pojistnou částku, 499.000 korun. Na hodnotu jen o dvě tisícovky nižší, ale také více než v Praze, si domácnost pojišťují Jihomoravané. Nejnižší částku si v pojistné smlouvě sjednávají obyvatelé jižních a západních Čech, a sice 447.000 korun. Je to o téměř 11 procent méně, než sjednávají jejich sousedé ze Středočeského kraje.

Z pohledu věku si nejvyšší pojistné částky sjednávají čtyřicátníci (559.000 Kč), za nimi následuje generace do 59 let (518.000 Kč) a třicátníci (485.000 Kč). Nejnižší částku u pojištění domácnosti volí mladí do 29 let (406.000 Kč), kteří vzhledem ke svému věku obvykle ještě nedosáhli takového majetku jako starší generace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf představenstva Škoda Auto Bernhard Maier končí ve funkci

09.07.2020 17:27 Aktualizováno Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier končí po necelých pěti letech v čele…

ČSSD: Obce by měly od developera dostat 25 procent bytů pro své účely.…

09.07.2020 16:47 Aktualizováno Obce by měly mít při povolování výstavby bytů právo od developerů žádat až čtvrtinu nových bytů pro…

Banky začínají uzavírat pobočky. Opatření proti koronaviru urychlila…

09.07.2020 16:43 Karanténní opatření v době pandemie urychlila digitalizaci českého bankovnictví, banky tudíž…

Nad těžbou v OKD visí otazníky. Ceny uhlí už klesat nebudou, soudí…

09.07.2020 15:51 Velkoobchodní ceny černého uhlí by do konce letošního roku měly stagnovat na současné úrovni, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy