Restaurační řetězce přidělávají výdejní okna a posilují rozvoz

Restaurační řetězce začaly upravovat provoz tak, aby i za současných zpřísněných opatření v boji proti koronaviru mohly aspoň částečně pokračovat v provozu. Některé podniky proto vytvářejí provizorní výdejní okénka.

Restaurace

Kromě toho chystají také posílení rozvozu objednávek. Část podniků je ale zavřená úplně. Jednotlivé provozovny navíc v posledních dnech zaznamenaly zvýšený provoz u okének pro řidiče v autech. Vyplývá to z informací, které ČTK od podniků získala.

Vláda od dnešních 6:00 zakázala kvůli šíření koronaviru přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou jsou mimo jiné právě provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem, ty zavřít nemusí.

"Ode dneška jsme v našich kamenných restauracích vytvořili provizorní výdejní okénka, která umožňují alespoň take-away formu občerstvení. Od neděle budeme mít okna již upravená na klasický výdejní prodej. Právě intenzivně pracujeme na podobě stavebného řešení," uvedl provozní ředitel Bageterie Boulevard Jiří Štěpánek. Řetězec chce v příštích dnech zahájit vlastní rozvoz jídla - měl by být v Praze a krajských městech.

Všechny vnitřní prostory v provozovnách pro zákazníky už zavřel i McDonald’s, v provozu jsou pouze výdejní okénka pro řidiče v autech, ta však z bezpečnostních důvodů nemohou využívat pěší. Kromě toho zůstává aktivní i rozvážka jídel. "Nadále platí zvýšená hygienická opatření týkající se časté dezinfekce rukou a dotýkaných prostor v kuchyni a co nejmenšího kontaktu při výdeji jídla přes okénko," uvedla ředitelka PR a komunikace McDonald's Zuzana Svobodová.

Část restaurací společnosti Ambiente je úplně zavřená, v některých se však nadále vaří. Tyto podniky budou jídlo vydávat zákazníkům s sebou a na rozvoz. "Jelikož v tuhle chvíli máme spoustu číšníků bez práce, propojujeme je s rozvozovými službami, které v tomto období naopak řeší nedostatek personálu," uvedla firma. Částečně otevřená jsou také místa s prodejem potravin. Společnost kromě toho posílila provoz svých pekáren a také sortiment, který je vhodný pro prodej s sebou.

Restaurace tak budou v následujících dnech více využívat rozvážkových služeb. Společnost Dáme Jídlo k tomu uvedla, že její fungování pokračuje beze změn a zároveň je připravena nabídnou kapacity i pro další restaurace.

Zahraniční dluh Česka ke konci letošního června klesl

20.09.2021 11:19 Zahraniční dluh Česka klesl ke konci letošního června na 4,184 bilionu korun. Mezičtvrtletně se…

Smartwings chtějí prodloužit lhůtu pro reorganizační plán ČSA

19.09.2021 15:02 Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České…

Nedostatek stavebních materiálů potrvá nejméně do půlky roku 2022

17.09.2021 15:15 Sušický výrobce interiérových dveří a zárubní Solodoor odhaduje, že nedostatek stavebních prvků a…

Kellnerovi zvažují možnosti pro Home Credit, píše Bloomberg

16.09.2021 20:03 Rodina zesnulého českého miliardáře Petra Kellnera zvažuje další možnosti pro společnost Home…

V srpnu vzniklo o pětinu více firem než v červenci

16.09.2021 13:07 V srpnu vzniklo v ČR 2288 nových obchodních společností, o pětinu více než v červenci. Zároveň v…

Na klima s rozumem. Dlouhý promluvil o výzvách pro budoucí vládu

16.09.2021 10:50 Největší výzvou pro budoucí vládu v ekonomice je průsečík energetiky, evropské zelené dohody (Green…

Ceny průmyslových výrobců v srpnu vzrostly nejvíce za 28 let

16.09.2021 10:03 Aktualizováno Meziroční růst cen průmyslových výrobců v srpnu zrychlil z červencových 7,8 procenta na 9,3…

Průměrná sazba hypoték v srpnu opět stoupla

15.09.2021 16:48 Aktualizováno Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu stoupla na 2,32 procenta z červencových 2,23 procenta. Sazba…

Obce zasažené tornádem budou moci žádat o dotace na obnovu majetku

14.09.2021 18:47 Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) spustí příjem žádostí do programu Obnova obecního a krajského…

Mnohem více zaměstnavatelů bude nabírat než propouštět

14.09.2021 12:35 Čeští zaměstnavatelé plánují i ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku více nabírat zaměstnance než…

Související:

Právě se děje

reklama