S novým rokem Billa navyšuje mzdy

Společnost Billa nadále pokračuje ve zlepšování pracovních i mzdových podmínek svého prodejního personálu. V rámci sociálního dialogu se dohodla se základními odborovými organizacemi na zachování všech stávajících benefitů a navýšení mezd s platností od 1. ledna 2021. V průměru si zaměstnanci prodejen polepší o 5 %, plošné navýšení činí 3 %.

S novým rokem Billa navyšuje mzdy
doporučujeme

Cílem společnosti Billa je i přes stávající situaci způsobnou pandemií koronavirové infekce být i nadále seriózním zaměstnavatelem zaručujícím svým zaměstnancům pracovní místa a garanci jejich stávající mzdy a zaměstnaneckých benefitů. Společnost Billa se proto zavázala v kolektivní smlouvě ponechat v platnosti stávající benefity, jako například stravenky v hodnotě 100 Kč, příspěvek na penzijní připojištění v hodnotě 300 Kč měsíčně nebo na MultiSport kartu.

Šárka Brennerová, vedoucí personálního oddělení Billa ČR, k navýšení platů říká: „Jsme velmi potěšeni, že i přes stávající situaci můžeme našim zaměstnancům zaručit jejich pracovní místa a garantovat výši jejich mzdy, kterou jsme navíc od ledna navýšili. Trvalé zlepšování pracovních a mzdových podmínek zaměstnanců je naší prioritou.“

Billa zároveň navyšuje příspěvek v rámci svého loajálního programu z 500 Kč na 750 Kč měsíčně pro zaměstnance, kteří u firmy pracují déle než 2 roky. Zaměstnancům pracujícím v Bille déle, než rok pak na benefitní kartě firma přispěje 500 Kč. Vedle těchto benefitů mohou zaměstnanci využít i celou řadu dalších výhod, jako např. slevy u obchodních partnerů, zvýhodněné vstupné na kulturní akce apod.

Během vánočního období dále společnost předala svým zaměstnancům na prodejnách dárkové vánoční karty v hodnotě až 2 500 Kč. „Šlo o další poděkování všem zaměstnancům za práci ve ztížených podmínkách v průběhu koronavirové pandemie. V průběhu letošního roku tak BILLA vyplatila svým zaměstnancům mimořádnou odměnu za jejich úsilí při zvládání koronavirové krize v celkové výši až 7 000 Kč na zaměstnance,“ dodává Šárka Brennerová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní…

19.01.2021 09:30 Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna…

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Velké tuzemské firmy mají o očkování zájem, ale nemají vakcíny

18.01.2021 17:01 Významné české firmy mají zájem o očkování svých zaměstnanců proti koronaviru, ale vlastní očkovací…

Situace maloobchodních prodejců s obuví je prý kritická

18.01.2021 16:53 Situace maloobchodních prodejců s obuví a koženou galanterií je podle České obuvnické a kožedělné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama