Schillerová: Jedná se o dřívější zavíračce restaurací

Restaurace by mohly mít povinnost zavírat ještě dříve než ve 20:00. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se o tom kvůli vývoji koronavirové epidemie jedná. Zavřít restaurace úplně vláda nechce. Schillerová to dnes řekla České televizi.

Bar, ilustrační foto
doporučujeme

Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák dnes po zasedání tripartity uvedl, že premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ubezpečili, že k úplnému zavření restaurací nedojde.

Restaurace od pátku musejí zavírat ve 20:00. U stolů mohou sedět nanejvýš čtyři lidé, vedle toho musí být mezi sedícími odstup 1,5 metru. V jídelnách v obchodních centrech mohou být u stolu jen dva lidé.

"Nechceme restaurace zavřít úplně. Ještě si to vyladíme na vládě. Padaly návrhy, že by byly otevřeny do určité doby, pak by následovala okénka. Ale musíme si přesně říct tu dobu," řekla Schillerová. "Musíme stanovit jasná pravidla, protože tady ten zdroj nákazy je poměrně velký. Jednáme o kratší době, ještě to nechci říkat přesně, protože si to musíme definitivně říct," dodala ministryně.

Restaurační a kulturní zařízení jsou podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR méně riziková z hlediska šíření nákazy. V reakci na nedávné opatření ministerstva zdravotnictví řekl ČTK Luboš Kastner z Asociace malých a středních podniků ČR, že se po 20:00 v gastronomických provozech vytvoří na 50 až 60 procent tržeb a 80 procent spropitného pro personál.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Povinné testy zaměstnanců na covid? Pro firmy je to drahé, stát by měl…

27.10.2020 09:54 Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké…

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu, daňové sazby mají být 15 a 23 procent

26.10.2020 18:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 17:24 Aktualizováno Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Stravenkové firmy vyslyšely výzvu a podpoří restaurace. Teď je na tahu stát

26.10.2020 15:22 Stravenkové firmy reagovaly na výzvu zástupců podnikatelů na podporu restaurací a dočasně jim…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama