Škody po vichřici a krupobití stouply loni na dvojnásobek

Pojišťovny loni řešily téměř 66.000 pojistných událostí na majetku za 2,4 miliardy Kč, které byly způsobené vichřicí nebo krupobitím. Jejich počet proti předchozímu roku stoupl o 38.000, škody byly vyšší o 1,4 miliardy korun. Vyplývá to ze statistik České asociace pojišťoven.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Kroupy, ilustrační fotografie
doporučujeme

V letech, kdy se nevyskytují jednotlivé mimořádné události, řeší pojišťovny v průměru 31.000 těchto škod, které dosahují 1,3 miliardy korun. Výsledky loňského roku překračují tento průměr o 114 procent u počtu a o 84 procent u jejich objemu.

Počet řešených pojistných událostí roku 2019 z vichřice a krupobití kvůli orkánu Eberhard a mimořádně silnému krupobití na počátku července, které zasáhlo zejména Jižní Čechy, Vysočinu a Olomoucko, je druhý nejvyšší za posledních deset let.

Z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami vyplývá, že nejvíce živelních škod loni způsobily právě vichřice a krupobití, ale kvůli suchému počasí ubylo povodní a záplav. Nejpostiženějšími regiony byly Středočeský a Olomoucký kraj.

"Nejčastější příčinou kalamit loňského roku byly vichřice a kroupy. Rok 2019 začal orkánem Eberhard, který odnesl nejednu střechu, ale třeba i kurník s exotickými slepicemi, poničil řadu vozidel a plotů, a pokračoval plejádou lokálních bouřek, které doprovázelo silné krupobití," řekl ČTK analytik Allianz Petr Barák. Ojedinělé nebylo podle něj ani poškozené lešení, zničená omítka, zahradní nábytek a ulítlé trampolíny.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letiště Praha má ode dneška speciální brány pro přílety z Itálie

25.02.2020 10:22 Aktualizováno Letiště Praha ode dneška vyhradilo speciální brány pro přílety z Itálie, kde v posledních dnech…

Piráti píšou do USA. Žádají kongresmany o prošetření prodeje CME Kellnerovi

24.02.2020 17:11 Aktualizováno Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht a poslanec této strany Jan Lipavský požádali členy amerického…

Letecké linky z ČR do Itálie a Jižní Koreje fungují bez omezení, zpřísňuje…

24.02.2020 16:59 Letecké linky z Česka do Jižní Koreje či do Itálie, kde v posledních dnech zaznamenali vysoký…

Vláda schválila přesun státních agentur na jedno místo

24.02.2020 16:01 Aktualizováno Agentury CzechTrade a CzechTourism se přestěhují do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama