Skupina MOL loni v Česku zvýšila čistý zisk, tržby naopak klesly

Skupina MOL zvýšila loni v Česku meziročně čistý zisk o 6,1 procenta na 589,3 milionu korun. Tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb proti tomu klesly o 7,6 procenta na 44,4 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin. Skupina v Česku celkem provozuje 304 čerpacích stanic značek MOL, Pap Oil a Slovnaft, z hlediska počtu je dvojkou trhu.

Benzinky
doporučujeme

"Strategií společnosti je mít v České republice jenom jednu silnou značku MOL. Stávající modré stanice Pap Oil se tak postupně přebarvují do zelena. Dokončení celého procesu přeměny čerpacích stanic do jednotného konceptu je směřováno ke konci roku 2020," uvedla ve zprávě firma.

Generální ředitel MOL Česká republika Richard Austen dříve odhadl, že přeměna pump bude firmu stát zhruba půl miliardy korun. Po dřívějším přejmenování pump značek Agip, Slovnaft a Lukoil si MOL ponechal kvůli zachování ochranné známky na českém trhu jednu stanici značky Slovnaft v katastru obce Horosedly na Písecku. Podobný krok podle informací ČTK společnost plánuje také se značkou Pap Oil. Jedničkou tuzemského trhu čerpacích stanic je Benzina z holdingu Unipetrol, která má 417 stanic.

MOL ČR ve výroční zprávě dále uvedla, že dalším milníkem pro společnost bylo v loňském roce zavedení nabíječek pro elektromobily v rámci evropského projektu NEXT-E. "Na konci roku jich bylo na čerpacích stanicích MOL otevřeno celkem 12 a pro rok 2020 je plánováno otevření zbylých 12 nabíječek a další rozvoj v této oblasti," napsala.

Firma uvedla, že loni také dále pokračovala v budování konceptu občerstvení Fresh Corner na svých pumpách, během loňska ho rozšířila na 214 čerpacích stanic. "Sortiment občerstvení je založen na chutné kávě připravené z výběrových kávových zrn, sendvičích a bagetách, hot dogu, panini, sladkém i slaném pečivu a širokém výběru teplých jídel," dodala. Konkurenční Benzina tento týden uvedla, že svůj koncept rychlého občerstvení Stop Cafe rozšířila na 308 stanic.

MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. MOL ČR na svém webu uvádí, že mateřský koncern vlastní síť 1900 čerpacích stanic ve 12 zemích střední a jihovýchodní Evropy. Skupina aktivně působí ve více než 40 zemích a zaměstnává 28.000 lidí po celém světě. Provozuje mimo jiné čtyři rafinérie a dva petrochemické závody.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mají zájem o dovolenou v Maďarsku, prodej zájezdů ovlivnila pandemie

08.08.2020 14:46 Češi kupují zájezdy do Maďarska na léto i podzim. Největší poptávku zaznamenaly cestovní kanceláře…

Vyšší daně pro bohaté, navrhuje Schillerová. Pravicová opozice je striktně…

07.08.2020 17:13 Aktualizováno Piráti podporují snížení zdanění práce, zachovali by solidární přirážku vzhledem k nastavení…

ČTÚ dnes zahájil tendr na kmitočty pro rychlé mobilní sítě 5G

07.08.2020 16:42 Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dnes zahájil výběrové řízení, ve kterém formou elektronické aukce…

Schillerová chce měnit daně. Systém by se měl hlavně zjednodušit, reagují…

07.08.2020 16:02 Daňoví odborníci by v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy a případným zavedením progresivního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama