ÚOHS spustil stránky o hospodářské soutěži, jsou určeny pro podnikatele i veřejnost

Antimonopolní úřad dnes spustil internetové stránky Abeceda hospodářské soutěže. Malým a středním podnikatelům i veřejnosti tak chce přiblížit pravidla hospodářské soutěže, ale i nejběžnější způsoby jejich porušování. Na Svatomartinské konferenci, kterou dnes a v úterý Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně pořádá, zprovoznění stránek oznámil místopředseda úřadu Hynek Brom.

Přidejte svůj názor

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)
doporučujeme

"Zatím se informace na portálu týkají hlavně kartelů, postupně chceme obsah rozšířit o videa a tematiku dominance i fúzí," uvedl. Stránky najdou lidé na adrese abecedahs.uohs.cz, dostanou se na ni i přes oficiální stránky úřadu. Obsahují základní informace o hospodářské soutěži, i o tom, proč je její ochrana důležitá a jakou roli v ní hraje ÚOHS.

Web popisuje i nejčastější případy porušování pravidel hospodářské soutěže i způsob, jak postupovat, pokud má člověk podezření, že tato pravidla byla porušena.

"Zároveň se snažíme ukázat i případy, kdy náš úřad nezasahuje, protože se na nás lidé obracejí i v případech, kdy pravomoc zasáhnout nemáme," dodal Brom.

Stránku připravil úřad ve spolupráci se studentkami Fakulty výtvarných umění VUT Brno. Kromě malých a středních podnikatelů má sloužit i žákům základních a studentům středních škol a veřejnosti. Zástupci úřadu upozorňují na to, že jde pouze o úvod do problematiky hospodářské soutěže, stránka nemá podávat vyčerpávající odborný výklad.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto. Minimální mzda vzroste od ledna na 14.600 korun

09.12.2019 17:26 Aktualizováno Minimální mzda se od ledna zvýší o 1250 korun na 14.600 korun, vláda dnes schválila příslušné…

Milník pro Aero Vodochody: Dnes poprvé vzlétl letoun L-39NG

09.12.2019 16:50 Dnes vzlétl první letoun L-39NG vyrobený firmou Aero Vodochody, který je určen k prodeji. Jedná se…

Zahraniční obchod ČR se přehoupl do přebytku 7,2 miliardy. Loni byl ve…

09.12.2019 15:15 Aktualizováno Zahraniční obchod Česka v říjnu vykázal přebytek 7,2 miliardy korun, zatímco před rokem byl 645…

Zrušit zaručenou mzdu? MPSV a odbory odmítají návrh Hospodářské komory

09.12.2019 15:04 Aktualizováno Hospodářská komora v souvislosti se záměrem vlády znovu nařídit zaměstnavatelům, aby zvýšili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama