Uvolňování služeb provází chaos. Hotely jsou diskriminovány, protestuje asociace

Uvolňování služeb je chaotické a rozpačité, podpora státu pro podnikatele v ubytovacích a stravovacích službách nedostatečná. Ubytovací zařízení jsou diskriminována, měla by se otevřít už od 11. května, i za předpokladu limitované kapacity. V dnešní tiskové zprávě to uvedla Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR).

Hotely
doporučujeme

Stanovení podmínek pro provoz restauračních zahrádek, které budou moci fungovat s obsluhou a hosté budou smět používat vnitřní zázemí, AHR vítá. Nelogické je podle ní ale to, že od 11. května se budou moci konat akce do 100 účastníků, včetně kin, divadel, cirkusů a svateb, s otevřením ubytovacích zařízení včetně jejich restaurací a kaváren vláda ale počítá až od 25. května.

Asociace hotelů a restaurací proto požaduje, aby ubytovací služby mohly zahájit provoz od 11. května. V první fázi může být limitovaný počet obsazených pokojů, od 25. května by pak mohly fungovat už neomezeně, uvedla.

"Postupné rozvolňování služeb je chaotické a rozpačité a pomoc státu podnikatelům v ubytovacích a stravovacích službách je dosud naprosto nedostatečná," uvedl prezident AHR Václav Stárek. Opakovaně zdůrazňuje, že pro zachování pracovních míst je nezbytné prodloužit program pro podporu nezaměstnanosti Antivirus, a to minimálně na tři až šest měsíců po ukončení nouzového stavu. Vláda ve čtvrtek prodloužila nouzový stav do 17. května.

Kabinet plánuje od 11. května umožnit provozovatelům gastronomických zařízení otevřít zahrádky. Dnes vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) zveřejnil detaily podmínek jejich znovuotevření. Mezi hosty zahrádek budou muset být alespoň 1,5metrové odstupy, vyjma lidí sedících u jednoho stolu.

Po každém odchodu hostů bude personál muset stoly a židle dezinfikovat, výdejní okénko je třeba dezinfikovat minimálně každé dvě hodiny. Pracovníci s tělesnou teplotou nad 37 stupňů Celsia by měli mít zamezen přístup do provozovny. Vláda v usnesení také rozhodla, že nošení ochranné roušky není povinné při konzumaci jídla a nápojů u stolu.

Veřejnost má kvůli zamezení šíření koronaviru zákaz vstupovat do restaurací, kaváren a dalších stravovacích zařízení od 14. března. Zařízení mohou jídlo a pití prodávat přes výdejní okénka nebo rozvážkovou službou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Analytici: Prodej innogy neohrozí, Maďaři tím navýší svou hodnotu

11.07.2020 15:12 Prodej tuzemské energetické skupiny innogy maďarské firmě MVM Group její postavení na českém trhu…

Novým vlastníkem české innogy bude maďarská MVM Group, transakce má zvýšit…

11.07.2020 11:53 Aktualizováno Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu…

Kolik bude stát český pavilon na Expo v Dubaji? MZV chce rozpočet zvýšit

11.07.2020 10:34 Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 by se měl zvýšit o 25,2 milionu korun kvůli…

Stát chystá snížení spotřební daně za naftu. Pomoc pro kamioňáky, řekl…

11.07.2020 10:29 Stát připravuje snížení spotřební daně za naftu. Její cena by tak mohla klesnout o jednu až dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy