Valná hromada KB rozhodla nevyplatit akcionářům dividendu

Distanční valná hromada Komerční banky rozhodla nevyplatit akcionářům dividendu z loňského zisku 14,8 miliardy Kč. Banka o tom dnes informovala ČTK. Návrhy k hlasování zveřejnila banka 4. června, akcionáři mohli hlasovat do 29. června.

Komerční banka
doporučujeme

Distanční valná hromada nahradila valnou hromadu ohlášenou na 29. dubna, která se neuskutečnila kvůli epidemii koronaviru.

"Moneta dividendu prozatím pozastavila, nicméně management debatuje o možnosti obnovení dividendové politiky od třetího kvartálu s ohledem na vývoj hospodaření. Valná hromada Erste, matky České spořitelny, se uskuteční 10. listopadu. Hlasování taktéž vyjde z aktuální situace banky i celkové ekonomické situace," řekl ČTK analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler. Důležitý je i postoj regulátora. Evropská i tuzemská centrální banka zatím dividendy vyplácet nedoporučuje, podotkl.

KB loni stoupl čistý zisk o 0,4 procenta na 14,8 miliardy korun. Vzrostly úvěry klientům i vklady zákazníků. Výnosy loni vzrostly o 1,1 procenta na 32,6 miliardy korun. Letos v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně klesl o 16,3 procenta na 2,7 miliardy korun. Výnosy byly nižší o 1,4 procenta a dosáhly 7,8 miliardy korun.

Banka je mateřskou společností Skupiny KB a součástí mezinárodní skupiny Société Générale. Patří mezi přední bankovní instituce v ČR i v regionu střední a východní Evropy. Hlavním akcionářem KB je francouzská Société Générale s podílem 60,35 procenta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, zhoršila ekonomickou prognózu

06.08.2020 17:06 Aktualizováno Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba,…

UniCredit Bank v ČR a SR klesl zisk, kvůli koronakrizi má horší výsledky i…

06.08.2020 15:51 Aktualizováno Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za pololetí čistý zisk zhruba 2,5 miliardy korun (95…

Prodejci evidují vyšší zájem o repelenty, roste obliba náramků

06.08.2020 15:47 Prodejci letos sledují vyšší prodeje repelentů. Většina obchodů je dostatečně zásobena, někde…

Český průmysl se začíná stabilizovat, naopak pokračuje propad stavebnictví

06.08.2020 11:10 Aktualizováno Průmyslová výroba v Česku v červnu zpomalila meziroční pokles na 11,9 procenta z květnových 25,7…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama