Vánoční balík na Českou poštu bude možné podat do pondělí

Česká pošta prodloužila o jeden den rozhodné dny, do kdy podat balík tak, aby byl doručen do Štědrého dne. Balík Do ruky je možné podávat do soboty a balík Na poštu či Do Balíkovny do pondělí. ČTK to dnes řekl mluvčí Matyáš Vitík.

Česká pošta
doporučujeme

Pošta podle Vitíka reaguje na zhoršující se epidemickou situaci posunutím rozhodných dnů, aby klienti měli více času na objednání vánočních dárků a dalšího zboží přes e-shopy a nemuseli do kamenných obchodů, pokud to nebude nezbytně nutné.

"I přesto ale doporučujeme všem, aby s objednáním dárku nebo odesláním balíku neotáleli. Uvedené termíny znamenají data převzetí zásilek Českou poštou do přepravy. Při objednávce na e-shopu je proto nutné připočítat čas, který potřebuje ke zpracování požadavku a k předání balíků do přepravy. Pokud někdo podá balíky po tomto datu, samozřejmě uděláme maximum, abychom je doručili do Štědrého dne," uvedl Vitík.

Další přepravní firma DPD doporučuje balíky objednávat tak, aby je e-shopy předaly k přepravě do 18. prosince. "I když je letošní sezóna velmi náročná, daří se nám doručovat 95 procent zásilek do druhého dne. Je to především díky včasnému navýšení počtu kurýrů, kterých máme momentálně 2800, zaměstnanců na depech a zákaznické lince. Vánoční balíčky doporučujeme objednávat ihned," uvedl ředitel DPD Miloš Malaník. Proti loňsku je podle něj letošní předvánoční špička vyšší o 100 procent.

Letošní Vánoce jsou kvůli koronavirovým opatřením v počtu přepravených balíků extrémní. Letošní rekord, kdy 7. prosince měla pošta v jeden moment v přepravě 1,13 milionu balíků, pravděpodobně již letos překonaný nebude. Loňský rekord byl půl milionu zásilek v jednu chvíli.

Velký nárůst obratu i objednávek je podle dodavatele aplikace pro e-shopy Expando znát u většiny internetových obchodů a to včetně těch malých či úzce specializovaných. E-shopy navíc dodávají stále více zboží i do zahraničí, což zvyšuje nároky na zajištění včasné přepravy k zákazníkům. "Většina dopravců, včetně České pošty, která prodloužila rozhodný den pro podání objednávky, se snaží udělat maximum pro to, aby zboží objednané jako vánoční dárky bylo dodáno do Štědrého dne, nicméně doporučujeme nečekat s podáním objednávky na poslední chvíli, i přes veškerou snahu by se včasné dodání nemuselo podařit," podotkl ředitel Expanda Adam Kurzok.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní…

19.01.2021 09:30 Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna…

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Velké tuzemské firmy mají o očkování zájem, ale nemají vakcíny

18.01.2021 17:01 Významné české firmy mají zájem o očkování svých zaměstnanců proti koronaviru, ale vlastní očkovací…

Situace maloobchodních prodejců s obuví je prý kritická

18.01.2021 16:53 Situace maloobchodních prodejců s obuví a koženou galanterií je podle České obuvnické a kožedělné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama