Vánoční balík na Českou poštu bude možné podat do pondělí

Česká pošta prodloužila o jeden den rozhodné dny, do kdy podat balík tak, aby byl doručen do Štědrého dne. Balík Do ruky je možné podávat do soboty a balík Na poštu či Do Balíkovny do pondělí. ČTK to dnes řekl mluvčí Matyáš Vitík.

Česká pošta

Pošta podle Vitíka reaguje na zhoršující se epidemickou situaci posunutím rozhodných dnů, aby klienti měli více času na objednání vánočních dárků a dalšího zboží přes e-shopy a nemuseli do kamenných obchodů, pokud to nebude nezbytně nutné.

"I přesto ale doporučujeme všem, aby s objednáním dárku nebo odesláním balíku neotáleli. Uvedené termíny znamenají data převzetí zásilek Českou poštou do přepravy. Při objednávce na e-shopu je proto nutné připočítat čas, který potřebuje ke zpracování požadavku a k předání balíků do přepravy. Pokud někdo podá balíky po tomto datu, samozřejmě uděláme maximum, abychom je doručili do Štědrého dne," uvedl Vitík.

Další přepravní firma DPD doporučuje balíky objednávat tak, aby je e-shopy předaly k přepravě do 18. prosince. "I když je letošní sezóna velmi náročná, daří se nám doručovat 95 procent zásilek do druhého dne. Je to především díky včasnému navýšení počtu kurýrů, kterých máme momentálně 2800, zaměstnanců na depech a zákaznické lince. Vánoční balíčky doporučujeme objednávat ihned," uvedl ředitel DPD Miloš Malaník. Proti loňsku je podle něj letošní předvánoční špička vyšší o 100 procent.

Letošní Vánoce jsou kvůli koronavirovým opatřením v počtu přepravených balíků extrémní. Letošní rekord, kdy 7. prosince měla pošta v jeden moment v přepravě 1,13 milionu balíků, pravděpodobně již letos překonaný nebude. Loňský rekord byl půl milionu zásilek v jednu chvíli.

Velký nárůst obratu i objednávek je podle dodavatele aplikace pro e-shopy Expando znát u většiny internetových obchodů a to včetně těch malých či úzce specializovaných. E-shopy navíc dodávají stále více zboží i do zahraničí, což zvyšuje nároky na zajištění včasné přepravy k zákazníkům. "Většina dopravců, včetně České pošty, která prodloužila rozhodný den pro podání objednávky, se snaží udělat maximum pro to, aby zboží objednané jako vánoční dárky bylo dodáno do Štědrého dne, nicméně doporučujeme nečekat s podáním objednávky na poslední chvíli, i přes veškerou snahu by se včasné dodání nemuselo podařit," podotkl ředitel Expanda Adam Kurzok.

Automobilky v Česku letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí 250 tisíc aut

17.10.2021 08:50 Tuzemské automobilky letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí přes 250.000 aut, což pro ně a pro…

S dodávkami energií končí také firmy Kolibřík energie a A-PLUS Energie

16.10.2021 07:42 Po Bohemia Energy končí v Česku s dodávkami elektřiny a plynu další dodavatelé. Dnes konec dodávek…

Bohemia Energy se hájí: Závazkům dostojíme, pouze jsme ukončili činnost

15.10.2021 12:17 Aktualizováno Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům…

Většina Čechů má zkušenosti s tíživou finanční situací

14.10.2021 10:40 Tři čtvrtiny Čechů se během života dostaly do jedné nebo vícero tíživých životních situací, kam…

Babiš poslal peníze na nemovitostí ve Francii z české banky

13.10.2021 16:57 Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na…

Největší dodavatel plynu innogy zvýší cenu, u základního produktu o 10,6…

13.10.2021 12:57 Aktualizováno Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního…

Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií

13.10.2021 12:30 Aktualizováno Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se…

Průměrná úroková sazba hypoték je nejvyšší od začátku letošního roku

12.10.2021 11:54 Průměrná úroková sazba hypoték v září stoupla o 0,15 bodu na 2,57 procenta a je nejvyšší od začátku…

Benzín, bydlení i potraviny. Co vše v Česku zdražuje?

11.10.2021 17:20 Na téměř pětiprocentní inflaci se v září kromě zdražování pohonných hmot a bydlení podílel nárůst…

Někteří výrobci potravin v Česku se chystají zdražit až o desetinu

11.10.2021 17:11 Někteří výrobci potravin v Česku se chystají zdražit své zboží až o desetinu nebo o tom uvažují.…

Související:

Právě se děje

reklama