Většina Čechů letos stráví dovolenou v tuzemsku, CzechTourism spustí kampaň

Na dovolenou nebo výlet v tuzemsku letos pravděpodobně vyrazí téměř dvě třetiny Čechů, z nichž se 39 procent rozhodne podle aktuální situace. Necelá pětina lidí ví, že letos nepojede nikam. Vyplývá to z online průzkumu společnosti Ipsos připraveného pro státní agenturu CzechTourism.

Přidejte svůj názor

Hrad Zbiroh
doporučujeme

Dovolenou před vypuknutím epidemie nového typu koronaviru nezačalo plánovat 43 procent Čechů, rovná pětina ji s ohledem na krizi zrušila nebo přestala plánovat. Rezervaci zatím nezrušilo 19 procent lidí, osm procent Čechů dovolenou odložilo, ukázal dále průzkum.

Strávit volný čas v tuzemsku plánují hlavně mladí lidé mezi 18 a 26 lety, na domácí dovolenou se jich chystá 78 procent. Z hlediska vzdělání s cestováním po republice počítá 76 procent vysokoškolsky vzdělaných lidí. Rozhodnutí vyrazit na tuzemskou dovolenou jsou především Pražané. Naopak dovolenou si letos nedopřejí nejčastěji lidé mezi 54 a 65 lety, hlavně kvůli nedostatku financí.

CzechTourism připravuje kampaň na podporu domácího cestovního ruchu. S propagací pomohou známé osobnosti, například hokejista Jaromír Jágr. Do kampaně se budou moci zapojit české regiony i podnikatelé. Cestovní agentura Invia iniciuje spuštění portálu, na kterém bude sdružovat pobytové, zážitkové a gastronomické balíčky připravované domácími firmami. Čedok pracuje na rozšíření zájezdů po ČR.

V České republice platí od 12. března nouzový stav, od 16. března omezení volného pohybu. Hranice mohou od úterý překračovat pouze lidé v odůvodněných případech. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se hranice neotevřou dříve než v červnu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrádky otevřely téměř dvě třetiny restaurací

23.05.2020 12:46 Možnost přivítat hosty na zahrádkách využilo podle společnosti Storyous, která dodává do restaurací…

Hotely se v pondělí naplno otevřou, čekají první hosty

23.05.2020 09:17 Tuzemské hotely, penziony, venkovní kempy a další ubytovací zařízení se mohou od pondělí po…

Dvě velké české cestovní kanceláře zrušily všechny prázdninové zájezdy

22.05.2020 21:01 Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované…

Budou se odpouštět odvody i větším firmám? Svazy podnikatelů to chtějí

22.05.2020 18:35 Podnikatelské svazy žádají prodloužení kurzarbeitového programu Antivirus nejméně do konce srpna a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy