Vichřice Mortimer komplikuje lety, dva pražské spoje musely jinam

Silný vítr dnes komplikuje i leteckou dopravu, na pražském letišti kvůli němu muselo více než deset letů čekat až hodinu na přistání, dva dnešní spoje navíc byly přesměrovány na jiná letiště. Letiště také eviduje několik zpoždění.

Letiště Václava Havla Praha
doporučujeme

"Vzhledem k povětrnostním podmínkám nad Českou republikou vane i v okolí Letiště Václava Havla Praha silný vítr. Aktuálně je v provozu hlavní vzletová a přistávací dráha 06/24 a provoz letiště není omezen," uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Vzhledem k situaci ve vzduchu byly dnes přesměrovány dva spoje na jiná letiště. Let společnosti Lufthansa z Frankfurtu do Prahy přistál nakonec ve Vídni a spoj Českých aerolinií z Amsterdamu byl přesměrován do Pardubic. Další více než desítka letů musela čekat ve vzduchu na přistání 30 minut a hodinu. Několik letadel navíc muselo provést opakované manévry přiblížení na přistání.

Letiště také v současné chvíli eviduje několik zpoždění v řádech 15 až 30 minut. "Nicméně silný vítr mohl být pouze jedním z faktorů zpoždění. Nelze jednoznačně říci, zdali některé lety nebyly zpožděné i z jiných důvodů, například již na odletu z předchozí destinace," podotkla Pavlíková.

Pražské letiště se kvůli silnému větru dnes také rozhodlo odložit plánovanou podzimní údržbu a tzv. odgumování hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24. Ta se měla uskutečnit od dnešního dne do pátku.

Českou republiku dnes zasáhl silný vítr, před kterým varovali meteorologové. Vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, na horách i 110 km/h. Slábnout bude k večeru. Bez proudu bylo téměř 30.000 domácností. Popadené stromy přerušily na mnoha místech provoz vlaků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V provozu zůstalo 43 procent restaurací a kaváren. Většina zavřela

28.10.2020 14:22 Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze…

COVID nájemné bude k dispozici dalším oborům, schválila vláda

27.10.2020 21:01 Aktualizováno Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem…

Opozice kritizuje, jak Babiš navrhuje zrušení superhrubé mzdy

27.10.2020 14:56 Aktualizováno Opoziční KDU-ČSL, hnutí Starostové a nezávislí (STAN) i TOP 09 kritizují způsob, jakým premiér…

Zákaz nedělního prodeje je nesmysl. Zaměstnanci přijdou o peníze a lidé se…

27.10.2020 14:00 ROZHOVOR – Ostře se vymezil proti rozhodnutí vlády, která v rámci vyhlášení dalších restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama