Vydavatelství Mafra loni výrazně klesl zisk, příčiny neuvádí

Vydavatelství Mafra loni klesl zisk o více než polovinu na 15,2 milionu korun. Výnosy společnosti se naopak zvýšily o téměř pětinu na 3,1 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. Mafra, kterou vlastní skupina Agrofert ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše, vydává deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny či Metro.

MAFRA, a.s. je největší česká mediální společnost
doporučujeme

Konkrétní příčiny poklesu zisku a naopak růstu tržeb firma ve zprávě neuvedla. K samotným výsledkům podle výroční zprávy loni přispěly stabilní tržby z printové i on-line inzerce. U ní se podle firmy rozvíjely vedle tradičních formátů i nové, jako jsou desktopy nebo mobilní zařízení, jejichž podíl v přístupech na zpravodajské portály roste. Nadprůměrné byly podle zprávy i tržby z prodeje tisku. Velký podíl pak měly i ostatní projekty, například server Mobil.cz.

Rok 2019 pokračoval podle výroční zprávy ve zpomalení mírného poklesu, který provází tuzemský mediální trh. Mafra na to reagovala například spuštěním placené sekce zpravodajství iDNES Premium. Na začátku letošního roku pak dokončila sloučení aktivit Mafra a Mafra Print, čímž do vydavatelství přibylo i několik časopiseckých titulů.

Pro letošní rok by Mafra chtěla podle výroční zprávy dosáhnout opět kladného hospodaření a vyššího zisku. Situaci však na jaře výrazně ovlivnila pandemie koronaviru.

Mafra loni zaměstnávala průměrně 1228 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ECB kvůli koronaviru zvažuje změnu dosavadní politiky

30.09.2020 16:41 Evropská centrální banka (ECB) začala zvažovat, že kvůli dopadům koronavirové krize na ekonomiku…

Firmě Philip Morris ČR klesl zisk. Navzdory pandemii jsou výsledky slušné,…

30.09.2020 12:57 Aktualizováno Společnosti Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi,…

Slovenská centrální banka zlepšila ekonomickou prognózu

30.09.2020 11:02 Slovenská centrální banka (NBS) zlepšila odhad vývoje domácí ekonomiky na letošní rok. V nové…

Češi na napůjčovali další miliardy. Dluhy domácností vzrostly na 1,819…

30.09.2020 10:58 Dluhy českých domácností u bank a družstevních záložen v srpnu podle České národní banky (ČNB)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama