Výměna v čele firmy Metrostav. Dlouholetý ředitel Pilát končí, nahradil ho Heran

Generálním ředitelem Metrostavu, největší stavební společnosti v Česku, se stal Jaroslav Heran (55), který dosud vedl jednu z divizí společnosti. Ve funkci vystřídal dlouholetého šéfa Metrostavu Pavla Piláta (61), který byl na konci ledna nepravomocně odsouzen v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Odchází na vlastní žádost, zda jeho odchod souvisí s nepravomocným rozsudkem, firma nekomentovala.

Metrostav a.s.
doporučujeme

"Generální ředitel Pilát odchází na vlastní žádost, kterou schválilo představenstvo společnosti Metrostav," sdělil serveru E15 mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Nový generální ředitel Heran pracuje v Metrostavu od absolvování oboru vodní stavby na stavební fakultě ČVUT již třicet let. Začínal v Praze jako asistent stavbyvedoucího a postupně prošel různými manažerskými funkcemi. V roce 2000 byl jmenován výrobním náměstkem první divize společnosti, jejíž řízení převzal před osmi lety, píše server.

Pilát odchází pět měsíců poté, co mu pražský krajský soud v druhé části korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha uložil tříletou podmínku s odkladem na čtyři roky, třímilionový peněžitý trest a čtyřletý zákaz činnosti. Proti verdiktu se odvolal.

Krajský soud v souvislosti s Rathovou kauzou nepravomocně potrestal i celou společnost Metrostav, které zakázal účast ve veřejných zakázkách na tři roky. Největší stavební firma v Česku má zároveň zaplatit deset milionů korun. Také Metrostav proti rozsudku podal odvolání.

Metrostavu loni stoupl čistý zisk meziročně o 117 procent na 1,62 miliardy korun. Tržby skupiny vzrostly o 19,3 procenta na 41,8 miliardy korun. Skupinu Metrostav tvoří 50 firem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pohřební služby kvůli covidu jednají on-line, obřady přenášejí živě přes…

19.10.2020 17:42 Pohřební služby v souvislosti s aktuálním šířením nákazy koronaviru více inzerují možnost sjednat…

Analýza: Zájem o založení e-shopu prudce vzrostl. O které zboží je…

19.10.2020 16:35 Zájem o založení internetového obchodu je v poslední době o 60 procent vyšší než v měsících před…

Slevy jsou magnetem. Češky nakupují za akční slevy i zboží, které…

19.10.2020 14:57 Zboží, které používá, ale aktuálně nepotřebuje, ve slevách často nakupuje 64 procent Češek. Akční…

Síť 5G postaví pro CETIN firma Ericsson, kontroverzní Huawei v tendru…

19.10.2020 14:16 Rychlou mobilní síť 5G postaví společnost CETIN na technologiích firmy Ericsson. Na svém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama