Výměna v čele firmy Metrostav. Dlouholetý ředitel Pilát končí, nahradil ho Heran

Generálním ředitelem Metrostavu, největší stavební společnosti v Česku, se stal Jaroslav Heran (55), který dosud vedl jednu z divizí společnosti. Ve funkci vystřídal dlouholetého šéfa Metrostavu Pavla Piláta (61), který byl na konci ledna nepravomocně odsouzen v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Odchází na vlastní žádost, zda jeho odchod souvisí s nepravomocným rozsudkem, firma nekomentovala.

Metrostav a.s.
doporučujeme

"Generální ředitel Pilát odchází na vlastní žádost, kterou schválilo představenstvo společnosti Metrostav," sdělil serveru E15 mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Nový generální ředitel Heran pracuje v Metrostavu od absolvování oboru vodní stavby na stavební fakultě ČVUT již třicet let. Začínal v Praze jako asistent stavbyvedoucího a postupně prošel různými manažerskými funkcemi. V roce 2000 byl jmenován výrobním náměstkem první divize společnosti, jejíž řízení převzal před osmi lety, píše server.

Pilát odchází pět měsíců poté, co mu pražský krajský soud v druhé části korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha uložil tříletou podmínku s odkladem na čtyři roky, třímilionový peněžitý trest a čtyřletý zákaz činnosti. Proti verdiktu se odvolal.

Krajský soud v souvislosti s Rathovou kauzou nepravomocně potrestal i celou společnost Metrostav, které zakázal účast ve veřejných zakázkách na tři roky. Největší stavební firma v Česku má zároveň zaplatit deset milionů korun. Také Metrostav proti rozsudku podal odvolání.

Metrostavu loni stoupl čistý zisk meziročně o 117 procent na 1,62 miliardy korun. Tržby skupiny vzrostly o 19,3 procenta na 41,8 miliardy korun. Skupinu Metrostav tvoří 50 firem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na 85 % českých potravin v obchodech nejvíc doplatí zákazník, tvrdí řetězce

06.07.2020 12:01 Část poslanců chce podle návrhu zvýšit podíl českých potravin v obchodech. Příští rok by to mělo…

Čeští vývojáři počítačových her si mnou ruce. Očekávají obrat přes pět…

05.07.2020 09:48 Český herní průmysl očekává v roce 2020 obrat přes pět miliard. K vysokým číslům jim pomohla i…

O COVID nájemné k dnešním 14:00 bylo zadáno 2906 žádostí

03.07.2020 18:17 O dotaci na komerční nájem bylo k dnešním 14:00 zadáno 2906 žádostí, z nichž bylo dokončeno 794 za…

MMR podpoří cestovní ruch částkou 111 milionů. Kapka v moři, komentuje…

03.07.2020 17:14 V rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech rozdělí ministerstvo pro místní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy