Vývojáři slaví 28. říjen, nabídnou české a slovenské pc hry se slevou

Zájemci si budou moci od dnešního večera kupovat české a slovenské počítačové hry na digitální distribuční platformě Steam se slevou, desítky vývojářských studií tak oslaví 102. výročí vzniku Československa. Dnes o tom v tiskové zprávě informovala Asociace českých herních vývojářů. Jde o první akci, pokud se osvědčí, mohla by být každoročně.

PC hry
doporučujeme

Cílem akce je zviditelnit českou a slovenskou herní tvorbu. "Celkově se do akce přihlásilo 165 her od 72 českých a slovenských studií. Máme obrovskou radost z tohoto nevídaného zájmu vývojářů, kteří se rozhodli akci podpořit a připojit se," uvedl předseda asociace Pavel Barák.

Akce, kde nabídnou své výrobky například Bohemia Interactive, SCS Software, Warhorse Studios, Amanita Design nebo CBE Software začne dnes v 18 hodin a potrvá do pondělí 2. listopadu. Někteří nabídnou své hry až s 90procentní slevou.

Obrat českých počítačových herních společností dosáhl loni 4,5 miliardy korun, vzrostl tak meziročně o pětinu. Letos vzroste na pět miliard korun, uvádí studie o stavu herního průmyslu, kterou v červnu zveřejnila asociace. Letošní údaje byly sbírány od února do dubna, můžou být nakonec vyšší, protože prodeji počítačových her se podle předsedy asociace díky koronavirové epidemii dařilo.

V ČR je 110 firem, které vyvíjejí hry, výroba podle asociace násobně převyšuje obrat české filmové a televizní produkce. Většina společností v ČR vyvíjí hry pro konzole a PC, a to 67 procent, na mobilní trh se soustředí menší polovina. Naprostá většina zákazníků je ze zahraničí, zejména Spojených států amerických, Německa, Velké Británie, Ruska a Číny. Více než polovina vývojářských studií sídlí v Praze, následuje Brno s 23 procenty, Ostrava s pěti procenty a Olomouc se třemi procenty. Ve zbytku republiky je 16 procent firem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manipulace cen na Black Friday? Porovnávejte zboží, reálné slevy činí v…

24.11.2020 18:02 Reálné slevy v každoroční akci černý pátek neboli Black Friday, která se koná poslední listopadový…

Hromadné propouštění v září a říjnu oznámilo 41 firem, o práci přijde 3100…

24.11.2020 17:16 V září a říjnu oznámilo hromadné propouštění 41 zaměstnavatelů. O místo by tak mělo přijít zhruba…

Evropská komise neproplatí Česku dotaci 100 milionů pro Penam, projekt…

24.11.2020 15:31 Aktualizováno Evropská komise s konečnou platností neproplatí evropskou dotaci 100 milionů korun, kterou Česko…

CzechTourism: Japonci či Korejci mají zájem navštívit Česko, pomoc…

24.11.2020 14:56 Aktualizováno Turisté z Japonska či Jižní Koreje mají nadále zájem, až to situace dovolí, navštívit Českou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama