Zájem o nákupy v pražských centrech večer zesílil, byly i fronty

Zájem o nákupy v pražských obchodních centrech dnes v podvečer a večer zesílil. U některých obchodů, a to především s oblečením nebo s dárkovými předměty a bytovými doplňky, se dokonce tvořily fronty. Prodejci však nápor vesměs zvládali, lidé zpravidla čekali na vstup jen několik minut.

Češi nakupují v obchodech

Většina obchodníků i zákazníků protiepidemická pravidla dodržovala, nakupující ale často zapomínali na použití dezinfekce při vstupu do obchodů. Někde se tvořily i fronty u pokladen bez předepsané vzdálenosti mezi nakupujícími. Vyplývá to z aktuálního zjištění ČTK.

"Výrazný nárůst zákazníků jsme zaznamenali obzvláště po 16:00. Návštěvníci jsou ale velmi disciplinovaní a ohleduplní, takže ani silný provoz nezpůsobil jakékoliv problémy s dodržováním hygienických a bezpečnostních opatření," řekla ČTK ředitelka nákupního centra Arkády Pankrác Denisa Gálová.

V centru Westfield Chodov čekali zákazníci kolem 18:00 například před prodejnami s oblečením Bershka a Cropp nebo před klenotnictvím Pandora. "Jdu se podívat po zimní bundě. Po internetu oblečení kupuji nerad, a tak využívám první příležitosti," řekl v jednom z obchodů s oblečením zpravodaji ČTK zákazník Martin. Fronta se tvořila také před znovuotevřeným saunovým světem Saunia, kde lidé čekali na svůj vyhrazený časový vstup.

V menším obchodním centru Novo Plaza v Novodvorské ulici v Praze 4 byla před 19:00 fronta jen u prodejny sítě Pepco, která nabízí oblečení a výrobky pro domácnost. Čekalo v ní asi deset lidí. Před prodejnami této sítě čekali zákazníci během dne i na dalších místech po celé Praze.

U vstupů do obchodů všech center visí informace, kolik lidí v nich může najednou nakupovat. Vláda stanovila limit jednoho zákazníka na 15 metrů čtverečních. Do menších prodejen se tak zpravidla vejde kolem deseti lidí, do těch větších je to až kolem stovky zákazníků. Řada obchodníků především s oblečením láká na mnohaprocentní slevy.

Všechny obchody se dnes mohly znovu otevřít po zhruba šestitýdenní nucené pauze způsobené vládními restrikcemi proti šíření koronaviru. V prodejnách platí omezení počtu zákazníků na plochu, povinnost nošení roušek, dodržování dvoumetrových rozestupů a u vstupů je žádána dezinfekce rukou. Kromě obchodů mohly dnes fungování obnovit i služby, hotely pro rekreační účely, v omezeném režimu i restaurace. Otevřela se i fitness centra nebo bazény.

S dodávkami energií končí také firmy Kolibřík energie a A-PLUS Energie

16.10.2021 07:42 Po Bohemia Energy končí v Česku s dodávkami elektřiny a plynu další dodavatelé. Dnes konec dodávek…

Bohemia Energy se hájí: Závazkům dostojíme, pouze jsme ukončili činnost

15.10.2021 12:17 Aktualizováno Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům…

Většina Čechů má zkušenosti s tíživou finanční situací

14.10.2021 10:40 Tři čtvrtiny Čechů se během života dostaly do jedné nebo vícero tíživých životních situací, kam…

Babiš poslal peníze na nemovitostí ve Francii z české banky

13.10.2021 16:57 Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na…

Největší dodavatel plynu innogy zvýší cenu, u základního produktu o 10,6…

13.10.2021 12:57 Aktualizováno Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního…

Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií

13.10.2021 12:30 Aktualizováno Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se…

Průměrná úroková sazba hypoték je nejvyšší od začátku letošního roku

12.10.2021 11:54 Průměrná úroková sazba hypoték v září stoupla o 0,15 bodu na 2,57 procenta a je nejvyšší od začátku…

Benzín, bydlení i potraviny. Co vše v Česku zdražuje?

11.10.2021 17:20 Na téměř pětiprocentní inflaci se v září kromě zdražování pohonných hmot a bydlení podílel nárůst…

Někteří výrobci potravin v Česku se chystají zdražit až o desetinu

11.10.2021 17:11 Někteří výrobci potravin v Česku se chystají zdražit své zboží až o desetinu nebo o tom uvažují.…

Agrofert zřejmě zdraží potraviny, zatím neví o kolik

11.10.2021 15:03 Skokově zdražují ceny elektřiny a pohonných hmot, Agrofert tak pravděpodobně bude zdražovat. ČTK to…

Související:

Právě se děje

reklama