Británie zažívá turistický boom, referendum o brexitu srazilo libru

Londýn - Británie zažívá po referendu o vystoupení země z Evropské unie příliv zahraničních návštěvníků, důvodem je klesající libra. Malý turistický boom je patrný v Londýně, ale také ve Skotsku.

Londýn, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle agentury Tourism Alliance se v červenci počet návštěvníků Británie oproti stejnému období loňského roku zvýšil o 18 procent, napsal deník Financial Times (FT). Pokles hodnoty libry také přiměl desetinu Britů, aby letos zůstali doma.

"Největší zvýšení počtu návštěvníků jsem zaznamenali v Hampton Court, kde tamní palácová zahrada přitáhla mnohem více turistů, než jsme čekali," uvedl šéf Asociace turistických atrakcí (ALVA) Bernard Donoghue. Zvýšený zájem je podle něj i o prohlídku Buckinghamského paláce.

Server Cheapflights, který nabízí srovnání cen letenek, zaznamenal v červenci třetinový nárůst vyhledávání letů do Británie v Kanadě, o pětinu se zvedl zájem i u uživatelů v USA.

Ze slabé libry profitují podle FT i luxusnější hotely, které jsou nyní pro turisty dostupnější. "Všimli jsme si, že hosté si často vybírají dražší pokoje, protože za svoje peníze dostanou lepší kvalitu a chtějí zaplatit plnou cenu předem, aby si zajistili příznivý kurz," uvedla společnost Maybourne Hotel Group, která provozuje mimo jiné londýnské hotely Claridge's a The Connaught.

Odborníci ale varují, že zvýšený zájem turistů nemusí trvat dlouho a že vystoupení země z EU návštěvníky od cest do Británie v dlouhodobém časovém horizontu naopak odradí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fitch letos očekává pětiprocentní pokles ruské ekonomiky

08.08.2020 09:47 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings předpověděla, že ruská ekonomika v letošním roce…

Německý průmysl v červnu ožil, dopady koronakrize jsou však stále patrné

07.08.2020 10:54 Aktualizováno Tempo růstu průmyslové výroby v Německu v červnu podle sezonně upravených údajů zrychlilo ve…

TikTok zřídí datové centrum v Irsku, investuje 420 milionů eur

06.08.2020 16:07 Provozovatel aplikace TikTok, kterou vlastní čínská společnost ByteDance, v Irsku zřídí své první…

Dieselgate: Obviněni čtyři manažeři Audi, vyvíjeli "cinknuté" motory

06.08.2020 14:15 Mnichovská prokuratura obvinila v souvislosti s aférou dieselgate další čtyři bývalé manažery…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama