Mayová vyzvala britské firmy k inovacím, slibuje nízké daně. Německo už prská

Londýn - Na výročním zasedání Konfederace britského průmyslu (CBI) dnes s projevem vystoupila britská premiérka Theresa Mayová. Britské podniky by měly podle ní více investovat do inovací. Také slíbila, že vláda firmy podpoří nízkými daněmi a zvýší výdaje na vědu a výzkum. Německo už plán kritizuje.

Přidejte svůj názor

Theresa Mayová

Mayová uvedla, že vláda zaujme "novou a aktivní roli" a bude pomáhat britským podnikům k růstu a prosperitě v období po odchodu země z Evropské unie. Hodlá dosáhnout toho, aby měla Británie nejnižší sazbu daně ze zisků firem v rámci skupiny předních světových ekonomik G20.

Nově zvolený americký prezident Donald Trump již během své předvolební kampaně slíbil, že ve Spojených státech daň ze zisků firem sníží na 15 procent. Podle serveru televize SkyNews Mayová dnešním prohlášením naznačila, že by mohla sazbu snížit pod 15 procent ze současných 20 procent. Mluvčí premiérky ale později uvedla, že vláda nastínila opatření vedoucí ke snížení sazby na 17 procent do roku 2020 a jakékoliv předpovědi další redukce sazeb označila za spekulace.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble dnes Británii varoval před rozsáhlým snižováním daně z firemních zisků s tím, že země je zatím členem Evropské unie a musí dodržovat její pravidla.

"Víme, že odchod z EU znamená pro podniky nejistotu," uvedla. Takzvaný brexit ale podle ní přináší i nové příležitosti. "Vyhovme požadavku veřejnosti na změnu. Obnovme důvěru lidí a dokažme, že kapitalismus jim může zajistit lepší budoucnost. A společně vybudujme silnější a spravedlivější Británii," prohlásila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lloyd's of London hlásí propad zisku o polovinu. Pojišťuje ropné vrty i…

21.09.2018 09:43 Londýn - Zisk britského pojišťovacího trhu Lloyd's of London klesl v pololetí zisk o polovinu kvůli…

Nový Touareg získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v testech Euro NCAP

21.09.2018 00:19 Praha - Volkswagen Touareg obdržel nejlepší hodnocení od evropské organizace na ochranu…

"Blbost politiků a bankéřů". Zeman se obává další světové hospodářské krize

20.09.2018 20:07 Aktualizováno Berlín - Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Řekl to dnes v Berlíně…

Nový plynovod natruc Rusku? Slovensko chce vybudovat Eastring

20.09.2018 14:40 Bratislava - Studie slovenského přepravce plynu Eustream prokázala ekonomickou i technickou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama