Slovensko a Maďarsko podepsaly memorandum o plynovodu Eastring

Košice - Slovenský ministr hospodářství Peter Žiga a maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó dnes podepsali memorandum o porozumění k projektu plynovodu Eastring, který má přepravovat zemní plyn mezi Slovenskem, Rumunskem a Bulharskem přes Maďarsko.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Plynovod

Realizaci plynovodu prosazuje slovenský přepravce plynu Eustream, ve kterém má manažerskou kontrolu a menšinový podíl česká skupina Energetický a průmyslový holding.

"Máme velmi dobře vybudované potrubí. To všechno nám umožňuje, abychom plyn, který k nám proudí z jihu, mohli distribuovat dál, na západ, sever, jakýmkoliv směrem," řekl podle slovenských medií Szijjártó.

Žiga zase poukázal na potřebu diverzifikace tras dodávek plynu a zmiňované memorandum označil za vyjádření politické podpory projektu plynovodu.

Předpokládaná přepravní kapacita plynovodu, který by zároveň propojil plynárenské sítě západní a jihovýchodní Evropy, by měla podle dřívějších informací dosáhnout až 40 miliard metrů krychlových suroviny ročně.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurokomisař sjel Itálii za návrh rozpočtu, prý může ohrozit celou eurozónu

21.11.2018 13:50 Aktualizováno Evropská komise (EK) dnes potvrdila své původní hodnocení, podle něhož je návrh rozpočtu na rok…

Američané drtí VW. Německý koncern je ve vývoji samořízených vozů dva roky…

18.11.2018 08:20 Německý automobilový koncern Volkswagen zaostává v oblasti vývoje samořízených vozů za firmou Waymo…

Rozpočet eurozóny? Německo a Francie se shodly na návrhu, Macron musel…

16.11.2018 20:39 Německo a Francie se po dlouhých jednáních shodly na návrhu společného rozpočtu eurozóny, který by…

Nová strategie VW: Do elektromobilů a dalších technologií napumpuje 44…

16.11.2018 18:16 Aktualizováno Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá během příštích pěti let investovat téměř 44 miliard…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama