Evropské automobilky expandují do Alžírska, novou továrnu otevře PSA Group

Paříž - Francouzská automobilka PSA Group dnes oznámila, že podepsala dohodu se třemi alžírskými partnery o vytvoření společného podniku. Výroba pro alžírský trh má postupně začít příští rok a v plném provozu bude závod v roce 2019.

Přidejte svůj názor

citroën
doporučujeme

PSA, výrobce vozů Peugeot a Citroën, vlastní ve společném podniku podíl 49 procent a celková investice automobilky do podniku bude zhruba 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Partnery PSA jsou alžírské firmy Condor Electronics, Palpa Pro a Entreprise Nationale de Production de Machines-Outils (PMO), napsala agentura Reuters.

PSA zatím neupřesnila, které modely bude závod vyrábět. Kapacita výroby by měla být 75.000 vozů. Cílem PSA je, aby do roku 2021 prodej jejích vozů v Africe a na Blízkém východě činil 700.000 ročně a do roku 2025 stoupl na jeden milion. Loni PSA prodala v regionu 383.504 vozů.

Konkurenční francouzský Renault zahájil výrobu v nové alžírské továrně v roce 2014 a německý Volkswagen otevřel závod v zemi v červenci. V závodě Volkswagenu se vyrábějí rovněž modely Škoda Octavia.

Alžírsko je jedním z největších automobilových trhů v Africe. Země nedávno zahájila ambiciózní program, jehož cílem je nahradit stovky tisíc vozů z dovozu auty vyrobenými doma. Alžírsko doufá, že rozvoj domácího automobilového průmyslu vykompenzuje prudký pokles cen ropy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, Komise je proti

28.03.2020 15:29 Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro…

Slovensko kvůli kolonám uzavřelo hranice pro kamiony

27.03.2020 17:43 Aktualizováno Slovensko do odvolání uzavírá hraniční přechody s Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Rakouskem…

Videosummit EU: Politici se přeli kvůli "koronovým dluhopisům", Merkelová…

27.03.2020 13:32 Političtí vůdci evropských zemí jsou rozdělení v pohledu na to, jakou sílu mají mít opatření určená…

Koronavirus těžce zasáhl spotřebitelskou náladu v Německu, index je…

26.03.2020 10:07 Aktualizováno Nálada německých spotřebitelů se kvůli koronaviru prudce zhoršila. Její index na duben se tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama