Rusko dalo souhlas spojení Bayeru s Monsantem, vznikne zemědělský gigant

Frankfurt - Ruský úřad pro hospodářskou soutěž (FAS) schválil plánované převzetí americké biotechnologické společnosti Monsanto německým Bayerem v hodnotě 62,5 miliardy dolarů (téměř 1,3 bilionu Kč). Uvádí se to v dnešním oznámení německé firmy. Monsanto je největším světovým producentem osiv a spojením s Bayerem by vznikl největší světový dodavatel produktů pro zemědělskou výrobu, který ovládne více než čtvrtinu globálního trhu osiv a pesticidů.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

V březnu získal záměr souhlas Evropské komise a jednání o něm se podle zdrojů agentury Reuters chýlí k úspěšnému závěru i v USA. Rusko tak zůstalo jednou z mála jurisdikcí, která se měla k obchodu vyjádřit. Jak uvedla agentura Reuters, Bayer se s ruským úřadem během procesu posuzování záměru soudil, aby získal více času k projednání požadavků.

"Společnost Bayer souhlasila s tím, že umožní převod vymezených technologií ruským příjemcům v oblasti pěstování semen a digitálního zemědělství po dobu pěti let," uvedl Bayer ve svém prohlášení.

Počátkem týdne Bayer získal 3,7 miliardy dolarů prodejem podílu 3,6 procenta singapurskému státnímu investičnímu fondu Temasek. Společnost přitom dříve uváděla, že peníze začne shánět, jakmile bude jasné, že dohoda podepsaná v září 2016 má zelenou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz dovozu potravin z Polska? Tak jednoduché to není, Brusel varuje Česko

22.02.2019 17:47 Aktualizováno Podle Evropské komise je na České republice, aby podnikla opatření proti potravinám, u nichž…

Rozpočet eurozóny? Francie a Německo se dohodly na návrhu, má smazat…

22.02.2019 16:34 Francie a Německo se dohodly na podrobném návrhu rozpočtu eurozóny, který by měl podpořit…

Slovensku došla trpělivost s Poláky, zavádí mimořádná opatření do dovoz…

22.02.2019 14:44 Po Česku zavádí mimořádná veterinární opatření pro dovoz polského hovězího masa i Slovensko. Vzorky…

Tempo inflace v EU a eurozóně polevilo, Česko zůstává nad průměrem

22.02.2019 11:58 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v lednu zpomalil na 1,4 procenta z prosincového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama