Nejznámější ulice na světě? Red Light District není jen výkladní skříní prostituce, má tvrdá pravidla

Je to nejznámější ulice v Amsterodamu, tzv. Čtvrť červených luceren, kde jsou ve výlohách tamních sex shopů, peep show, sex divadel či muzea erotiky k vidění ženy jen ve spodním prádle podobně jako figuríny ve výlohách obchodů.

Přidejte svůj názor

Prostituce je dnes všudepřítomná

Ačkoli je na amsterodamské „Red Light District“ na co koukat, vyloženě stát a zírat už se podle nového zákona nesmí. Jedná se například o situaci, kdy se při prohlídce města skupina turistů v čele s průvodcem zastaví před jednou z výloh, aby poslouchala průvodcův výklad. V takovýchto situacích jsou turisté požádáni, aby se otočili.

Při nedodržení nových pravidel hrozí průvodcům pokuta ve výši 303 $ (zhruba 6500 Kč), celá společnost organizující prohlídky pak může být sankcionována částkou ve výši 1500 $ (cca 32 500 Kč). Nový zákon se dále také vyjadřuje k turistům, jež by snad při prohlídce města chtěli pokřikovat nebo požívat drogy či alkohol, jak uvedl server news.com.au.

Za rouškou legalizované prostituce v Amsterodamu, která může pro pracovníky v tomto odvětví znamenat i výdělky převyšující 625 $ za den, se ale v 70–80 % skrývá obchod s lidmi. Nový amsterodamský zákon vznikl především jako reakce na něj. Zákazníkům využívajícím služeb prostitutky, o níž vědí nebo ji podezřívají, že je obětí takového druhu obchodu, hrozí až 4leté vězení.

Na druhou stranu je to právě Amsterodam, jež oproti jiným zemím poskytuje daleko lepší podmínky pro zaměstnance v oboru, jako například policejní ochranu či možnost sdružovat se do odborů, tvrdí server news.com.au.

Temnou stránku prostituce prozkoumala v roce 2013 i Jodie Marshová, pro niž byla Amsterodamská čtvrť původní inspirací a kde si práci vyzkoušela na vlastní kůži.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina se dohodla s MMF. Dostane miliardy, musí ale splnit jednu zásadní…

19.10.2018 20:07 Ukrajina se dohodla s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) na novém záložním úvěru v objemu 3,9…

Škoda nabízí v Německu šrotovné za starší diesely, Češi mají smůlu

19.10.2018 19:44 Automobilka Škoda Auto nabídla v Německu tzv. šrotovné při výměně staršího dieselu za nový naftový…

Babiš na summitu ASEM kritizoval daňové úniky a hledal nové trhy

19.10.2018 17:44 Český premiér Andrej Babiš během summitu Evropské unie s lídry asijských zemí zdůraznil nutnost…

Volvo láme rekordy. Zisk překonal odhady, kamiony jdou na dračku

19.10.2018 09:45 Švédský výrobce nákladních automobilů Volvo za třetí čtvrtletí zvýšil provozní zisk meziročně z 6…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama