Nejznámější ulice na světě? Red Light District není jen výkladní skříní prostituce, má tvrdá pravidla

Je to nejznámější ulice v Amsterodamu, tzv. Čtvrť červených luceren, kde jsou ve výlohách tamních sex shopů, peep show, sex divadel či muzea erotiky k vidění ženy jen ve spodním prádle podobně jako figuríny ve výlohách obchodů.

Přidejte svůj názor

Prostituce je dnes všudepřítomná
doporučujeme

Ačkoli je na amsterodamské „Red Light District“ na co koukat, vyloženě stát a zírat už se podle nového zákona nesmí. Jedná se například o situaci, kdy se při prohlídce města skupina turistů v čele s průvodcem zastaví před jednou z výloh, aby poslouchala průvodcův výklad. V takovýchto situacích jsou turisté požádáni, aby se otočili.

Při nedodržení nových pravidel hrozí průvodcům pokuta ve výši 303 $ (zhruba 6500 Kč), celá společnost organizující prohlídky pak může být sankcionována částkou ve výši 1500 $ (cca 32 500 Kč). Nový zákon se dále také vyjadřuje k turistům, jež by snad při prohlídce města chtěli pokřikovat nebo požívat drogy či alkohol, jak uvedl server news.com.au.

Za rouškou legalizované prostituce v Amsterodamu, která může pro pracovníky v tomto odvětví znamenat i výdělky převyšující 625 $ za den, se ale v 70–80 % skrývá obchod s lidmi. Nový amsterodamský zákon vznikl především jako reakce na něj. Zákazníkům využívajícím služeb prostitutky, o níž vědí nebo ji podezřívají, že je obětí takového druhu obchodu, hrozí až 4leté vězení.

Na druhou stranu je to právě Amsterodam, jež oproti jiným zemím poskytuje daleko lepší podmínky pro zaměstnance v oboru, jako například policejní ochranu či možnost sdružovat se do odborů, tvrdí server news.com.au.

Temnou stránku prostituce prozkoumala v roce 2013 i Jodie Marshová, pro niž byla Amsterodamská čtvrť původní inspirací a kde si práci vyzkoušela na vlastní kůži.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo se řítí do recese? Berlín se může vzdát vyrovnaného rozpočtu

16.08.2019 21:02 Německá koaliční vláda se v případě recese může vzdát politiky vyrovnaného rozpočtu a přijmout nové…

Nečekaný dopad sankcí: Ruští vývozci ropy díky Trumpovi zbohatli

16.08.2019 20:22 Sankce amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči Íránu a Venezuele nechtěně zvýšily poptávku po…

Ruský diamant "Duch růže" jde do dražby. Zařadí se mezi nejcennější…

15.08.2019 09:45 Růžový diamant o váze 14,83 karátu nalezený a vybroušený ruskou společností Alrosa by se mohl…

Ryanair chystá stávku. Jaký bude dopad na lety?

14.08.2019 17:06 Palubní personál nízkonákladových aerolinek Ryanair ve Španělsku hodlá v září deset dní stávkovat,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama