Výdaje firem na IT porostou, klíčový význam má flexibilita zaměstnanců

Praha - Více než tři čtvrtiny evropských firem letos zvýšily své rozpočty na IT a technologie. Zvýšení výdajů cílí na technologie zabezpečující práci mobilních pracovníků. Vyplývá to z průzkumu společnosti Toshiba mezi více než 1000 evropskými podniky.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto

Firmy se letos zaměřují na zabezpečení dat (62 procent), řešení založená na cloudových technologiích (58 procent) a zlepšení produktivity (54 procent). Vzrostla přitom důležitost zabezpečení dat a také důraz na investice do řešení založených na cloudových službách.

Nárůst výdajů na IT je přímo spojen s množstvím zaměstnanců, kteří pracují vzdáleně, přičemž podniky s vyšším počtem takových pracovníků vykazují vyšší nárůst investic do nových řešení a technologií. Flexibilita zaměstnanců má pro organizace napříč celou Evropou klíčový význam. Na 68 procent respondentů uvedlo, že alespoň desetina jejich zaměstnanců pracuje primárně na cestách nebo na různých místech.

K zajištění vysoké produktivity zaměstnanců bez ohledu na místo výkonu práce dochází k výraznému posunu v IT řešeních, která organizace využívají. Aktuálně poskytuje podle průzkumu 61 procent respondentů svým vzdáleným zaměstnancům notebooky a 55 procent jim nabízí firemní smartphony. Podle 38 procent odpovědí budou nejpoužívanějšími zařízeními v budoucnu chytré telefony a notebooky, přičemž podniky inklinují také k novějším technologiím, jako jsou výpočetní mobilní rozhraní a využití tenkých klientů.

Větší podniky jsou připraveny na myšlenku zavedení nositelné elektroniky na pracovišti, přičemž 24 procent předpokládá, že využití inteligentních brýlí zaměstnanci zavede v příštích 12 měsících.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz dovozu potravin z Polska? Tak jednoduché to není, Brusel varuje Česko

22.02.2019 17:47 Aktualizováno Podle Evropské komise je na České republice, aby podnikla opatření proti potravinám, u nichž…

Rozpočet eurozóny? Francie a Německo se dohodly na návrhu, má smazat…

22.02.2019 16:34 Francie a Německo se dohodly na podrobném návrhu rozpočtu eurozóny, který by měl podpořit…

Slovensku došla trpělivost s Poláky, zavádí mimořádná opatření do dovoz…

22.02.2019 14:44 Po Česku zavádí mimořádná veterinární opatření pro dovoz polského hovězího masa i Slovensko. Vzorky…

Tempo inflace v EU a eurozóně polevilo, Česko zůstává nad průměrem

22.02.2019 11:58 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v lednu zpomalil na 1,4 procenta z prosincového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama