Výdaje firem na IT porostou, klíčový význam má flexibilita zaměstnanců

Praha - Více než tři čtvrtiny evropských firem letos zvýšily své rozpočty na IT a technologie. Zvýšení výdajů cílí na technologie zabezpečující práci mobilních pracovníků. Vyplývá to z průzkumu společnosti Toshiba mezi více než 1000 evropskými podniky.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto

Firmy se letos zaměřují na zabezpečení dat (62 procent), řešení založená na cloudových technologiích (58 procent) a zlepšení produktivity (54 procent). Vzrostla přitom důležitost zabezpečení dat a také důraz na investice do řešení založených na cloudových službách.

Nárůst výdajů na IT je přímo spojen s množstvím zaměstnanců, kteří pracují vzdáleně, přičemž podniky s vyšším počtem takových pracovníků vykazují vyšší nárůst investic do nových řešení a technologií. Flexibilita zaměstnanců má pro organizace napříč celou Evropou klíčový význam. Na 68 procent respondentů uvedlo, že alespoň desetina jejich zaměstnanců pracuje primárně na cestách nebo na různých místech.

K zajištění vysoké produktivity zaměstnanců bez ohledu na místo výkonu práce dochází k výraznému posunu v IT řešeních, která organizace využívají. Aktuálně poskytuje podle průzkumu 61 procent respondentů svým vzdáleným zaměstnancům notebooky a 55 procent jim nabízí firemní smartphony. Podle 38 procent odpovědí budou nejpoužívanějšími zařízeními v budoucnu chytré telefony a notebooky, přičemž podniky inklinují také k novějším technologiím, jako jsou výpočetní mobilní rozhraní a využití tenkých klientů.

Větší podniky jsou připraveny na myšlenku zavedení nositelné elektroniky na pracovišti, přičemž 24 procent předpokládá, že využití inteligentních brýlí zaměstnanci zavede v příštích 12 měsících.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Křetinský otřásl Francií. Koupí prestižní Le Monde celý?

23.10.2018 11:11 Mít, anebo nemít? Taková je otázka. I v případě prestižních novin. I v Česku se před týdnem…

Zemřel Gilberto Benetton. Jeden ze čtyř zakladatelů oděvní firmy, která…

23.10.2018 09:35 V 77 letech zemřel v pondělí Gilberto Benetton, jeden ze zakladatelů italské oděvní firmy stejného…

Kontroverzní rozpočtové plány? Itálie odpálkovala Brusel, nehodlá nic měnit

22.10.2018 15:22 Italské ministerstvo financí sdělilo Evropské komisi (EK), že se hodlá držet svých rozpočtových…

Vlna stávek a dražší palivo. Ryanair hlásí poprvé po pěti letech pokles…

22.10.2018 09:20 Irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair Holdings klesl v pololetí zisk o sedm procent na 1…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama