Automobilka PSA postaví Opel znovu na nohy? Chce mu prodat vývojové centrum

Paříž - Francouzská automobilka PSA chce prodat část vývojového a výzkumného centra německého Opelu. Hodnota čtyř sekcí, které firma nabízí automobilovým inženýrským firmám, činí zhruba 500 milionů eur (asi 13 miliard Kč). V úterý to uvedl deník Le Mond.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

opel

PSA koupila ztrátovou německou automobilku loni od General Motors a prodej této klíčové jednotky jí má pomoci postavit Opel znovu na nohy.

PSA s nabídkou na odkup oslovila francouzské firmy Altran, Akka a Segula a německý podnik Bertrandt. Prodej by se měl týkat sekcí vozidlového inženýrství, pohonné techniky, nástrojů a zařízení a zkušebního centra a uskutečnit by se mohl koncem roku. Celkem tyto sekce zaměstnávají zhruba 3980 techniků a inženýrů, mimo jiné i v historické centrále Opelu v hesenském Rüsselsheimu.

"Žádné rozhodnutí zatím nepadlo," uvedl francouzský výrobce na dotaz deníku. Jak připomíná Le Monde, vývojové centrum Opelu je považováno za jeho perlu a záruku kvality. Dosud zaměstnává celkem 8000 lidí. 

Zástupci zaměstnanců v reakci na zprávu o možném prodeji výzkumného centra uvedli, že proti takovému plánu budou bojovat. "Prodej vývoje by Opel připravil o budoucnost. Technologické srdce Opelu je v inženýrství," napsala ve svém sdělení závodní rada.

Díky převzetí Opelu a jím vlastněné britské značky Vauxhall se PSA stala druhým největším automobilovým koncernem v Evropě za německým konkurentem Volkswagen. Firma má výrobní aktivity i v České republice, kde společně s japonskou Toyotou provozuje kolínskou automobilku TPCA.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kamionům se prodraží jízda v Německu. Bundestag schválil zvýšení mýtného

19.10.2018 08:35 Kamionům se prodraží jízda po německých silnicích. Německý parlament ve čtvrtek večer schválil…

Albánie od ledna zavře sázkové kanceláře, dle vlády se šíří jako mor

19.10.2018 07:49 Albánská vláda dala najevo, že hodlá od začátku příštího roku zavřít sázkové kanceláře, především…

VW nabízí prémie za sešrotování aut se starými dieselovými motory

19.10.2018 04:20 Volkswagen se rozhodl přispět ke zlepšení znečištění ovzduší a ještě na tom vydělat. Automobilka…

EU chce do prosince rámec reformy měnové unie

18.10.2018 18:20 Šéfové států a vlád 27 zemí Evropské unie se dnes shodli, že na summitu v prosinci chtějí mít na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama