Přesun výroby Škody z Česka? Koncern VW vyvrací spekulace odborů

Wolfsburg - Volkswagen odmítl spekulace, že se na páteční schůzce koncernových značek ve Wolfsburgu bude rozhodovat o přesunech části výroby Škody z České republiky do zahraničí.

Přidejte svůj názor

Škoda Auto, a.s.

Očekávání, že se o přesunu výroby bude v pátek jednat, vyjádřili v týdnu odboráři české automobilky. "Dojde k napínavým okamžikům při přerozdělování, kde existuje obava ze ztráty modelu Superb ve prospěch závodu Emden. Otázkou je, k jakému vyrovnání dojde mezi Škoda Auto a značkou Seat u vozu Seat Ateca," napsali na svém webu.

"Napínavá bude i situace přidělování komponent a jejich jednotlivých dílů. Bude velmi těžké vyvážit solidaritu a potřeby vytížení jednotlivých lokalit," podotkli také odboráři k jednání, jehož se zúčastní jejich předák Jaroslav Povšík.

"Je to interní schůzka velkoobjemových značek," uvedl dnes mluvčí VW Marc Langendorf. "To zítra (v pátek) vůbec nebude téma," řekl pak o diskusích o možném přesunu části výroby Škody do zahraničí.

O dočasném přesunu části výroby Škody německý koncern rozhodl už letos v dubnu. Koncem letošního roku by tak v Osnabrücku na severozápadě Německa mělo začít montování a lakování sportovně-užitkového modelu Škoda Karoq. Příznivá hodnocení vozů Škoda způsobují napětí v koncernu, protože značka VW naopak bojuje s vysokými náklady kvůli skandálu Dieselgate.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američané drtí VW. Německý koncern je ve vývoji samořízených vozů dva roky…

18.11.2018 08:20 Německý automobilový koncern Volkswagen zaostává v oblasti vývoje samořízených vozů za firmou Waymo…

Rozpočet eurozóny? Německo a Francie se shodly na návrhu, Macron musel…

16.11.2018 20:39 Německo a Francie se po dlouhých jednáních shodly na návrhu společného rozpočtu eurozóny, který by…

Nová strategie VW: Do elektromobilů a dalších technologií napumpuje 44…

16.11.2018 18:16 Aktualizováno Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá během příštích pěti let investovat téměř 44 miliard…

VIDEO: John Lewis představil letošní vánoční reklamu, okamžitě se stala…

16.11.2018 08:25 Letošní tradiční vánoční reklama britského řetězce obchodních domů John Lewis je poctou britskému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama