Přesun výroby Škody z Česka? Koncern VW vyvrací spekulace odborů

Wolfsburg - Volkswagen odmítl spekulace, že se na páteční schůzce koncernových značek ve Wolfsburgu bude rozhodovat o přesunech části výroby Škody z České republiky do zahraničí.

Přidejte svůj názor

Škoda Auto, a.s.

Očekávání, že se o přesunu výroby bude v pátek jednat, vyjádřili v týdnu odboráři české automobilky. "Dojde k napínavým okamžikům při přerozdělování, kde existuje obava ze ztráty modelu Superb ve prospěch závodu Emden. Otázkou je, k jakému vyrovnání dojde mezi Škoda Auto a značkou Seat u vozu Seat Ateca," napsali na svém webu.

"Napínavá bude i situace přidělování komponent a jejich jednotlivých dílů. Bude velmi těžké vyvážit solidaritu a potřeby vytížení jednotlivých lokalit," podotkli také odboráři k jednání, jehož se zúčastní jejich předák Jaroslav Povšík.

"Je to interní schůzka velkoobjemových značek," uvedl dnes mluvčí VW Marc Langendorf. "To zítra (v pátek) vůbec nebude téma," řekl pak o diskusích o možném přesunu části výroby Škody do zahraničí.

O dočasném přesunu části výroby Škody německý koncern rozhodl už letos v dubnu. Koncem letošního roku by tak v Osnabrücku na severozápadě Německa mělo začít montování a lakování sportovně-užitkového modelu Škoda Karoq. Příznivá hodnocení vozů Škoda způsobují napětí v koncernu, protože značka VW naopak bojuje s vysokými náklady kvůli skandálu Dieselgate.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá BMW v reakci na brexit zavře britskou továrnu

18.09.2018 17:47 Londýn - Německá automobilka BMW zavře hned po odchodu Británie z Evropské unie (EU) zhruba na…

Tajná dohoda tří evropských automobilek? Brusel zahájil rozsáhlé…

18.09.2018 13:39 Aktualizováno Brusel - Evropská komise (EK) zahájila rozsáhlé vyšetřování, které má posoudit, zda automobilky BWM…

Nové bankovky 100 a 200 eur? Celá řada změn, ECB je dnes poprvé ukázala

17.09.2018 17:45 Frankfurt nad Mohanem - Evropská centrální banka (ECB) dnes představila nové bankovky v nominální…

Britská ekonomika jde ke dnu? Situace je horší, než se myslelo. Znepokojen…

17.09.2018 13:18 Aktualizováno Londýn - Hrubý domácí produkt Británie (HDP) by měl letos stoupnout o 1,1 procenta a v příštím roce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama