Přesun výroby Škody z Česka? Koncern VW vyvrací spekulace odborů

Wolfsburg - Volkswagen odmítl spekulace, že se na páteční schůzce koncernových značek ve Wolfsburgu bude rozhodovat o přesunech části výroby Škody z České republiky do zahraničí.

Přidejte svůj názor

Škoda Auto, a.s.
doporučujeme

Očekávání, že se o přesunu výroby bude v pátek jednat, vyjádřili v týdnu odboráři české automobilky. "Dojde k napínavým okamžikům při přerozdělování, kde existuje obava ze ztráty modelu Superb ve prospěch závodu Emden. Otázkou je, k jakému vyrovnání dojde mezi Škoda Auto a značkou Seat u vozu Seat Ateca," napsali na svém webu.

"Napínavá bude i situace přidělování komponent a jejich jednotlivých dílů. Bude velmi těžké vyvážit solidaritu a potřeby vytížení jednotlivých lokalit," podotkli také odboráři k jednání, jehož se zúčastní jejich předák Jaroslav Povšík.

"Je to interní schůzka velkoobjemových značek," uvedl dnes mluvčí VW Marc Langendorf. "To zítra (v pátek) vůbec nebude téma," řekl pak o diskusích o možném přesunu části výroby Škody do zahraničí.

O dočasném přesunu části výroby Škody německý koncern rozhodl už letos v dubnu. Koncem letošního roku by tak v Osnabrücku na severozápadě Německa mělo začít montování a lakování sportovně-užitkového modelu Škoda Karoq. Příznivá hodnocení vozů Škoda způsobují napětí v koncernu, protože značka VW naopak bojuje s vysokými náklady kvůli skandálu Dieselgate.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komise udělila Googlu pokutu 1,49 miliardy eur za AdSense

22.03.2019 15:20 Aktualizováno Americký internetový gigant Google dostal již třetí pokutu od Evropské komise za zneužívání svého…

Aktivita továren v eurozóně je nejhorší za šest let, index PMI klesá

22.03.2019 12:39 Podnikatelská aktivita v eurozóně byla v březnu podstatně horší, než se očekávalo. Kvůli velkému…

ČEZ koupil za stamiliony německý podnik En.plus

21.03.2019 05:11 Energetická společnost ČEZ na začátku roku prostřednictvím své firmy Elevion koupila stoprocentní…

Výhodné čínské investice v Česku a EU? Ekonomické partnerství má zásadní…

20.03.2019 12:32 Dlouhodobě diskutované čínské investice jsou poněkud jednostranné. Zatímco Číňané využívají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama