Aerolinky KLM se nakonec dohodly s piloty, stávka byla na spadnutí

Amsterdam - Piloti nizozemské letecké společnosti KLM se s vedením firmy dohodli na kolektivní pracovní smlouvě a odvolali přípravy na stávku. Informoval o tom list Financial Times. Platnost předchozí kolektivní smlouvy skončila v lednu 2018.

Přidejte svůj názor

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

"Je zřejmé, že obavy pilotů KLM byly vyslyšeny a vyústily v definitivní dohodu, uvedl odborový svaz pilotů VNV. Hlavním sporným bodem byla pracovní zátěž a rovnováha mezi pracovním a soukromým životem. Zejména šlo o to, zda snížit pracovní dobu o čtyři procenta od září 2018 nebo od září 2019. Kompromis pomohl vyjednat zprostředkovatel. Smlouvu, jejíž podmínky nebyly zveřejněny, musejí schválit členové odborů.

Dohoda je dobrou zprávou pro nového šéfa skupiny Air France-KLM Kanaďana Benjamina Smithe, který se funkce ujme na konci září. Na rozdíl od francouzských odborů, pro něž je někdo jiný než Francouz v pozici generálního ředitele nemyslitelný, svaz VNV Smithe vítá. Předchozí šéf společnosti Jean-Marc Janaillac před čtyřmi měsíci odstoupil poté, co se mu dohodu se zaměstnanci nepodařilo uzavřít. Smith se stane prvním zahraničním šéfem v 85leté historii aerolinek.

Za letošní první pololetí se příjmy KLM zvýšily o 4,9 procenta na 5,2 miliardy eur (134 miliard Kč), zatímco příjmy Air France klesly o 1,4 procenta na 7,5 miliardy. Aerolinky KLM vykázaly provozní zisk 388 milionů, Air France ztrátu 164 milionů eur.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komise udělila Googlu pokutu 1,49 miliardy eur za AdSense

22.03.2019 15:20 Aktualizováno Americký internetový gigant Google dostal již třetí pokutu od Evropské komise za zneužívání svého…

Aktivita továren v eurozóně je nejhorší za šest let, index PMI klesá

22.03.2019 12:39 Podnikatelská aktivita v eurozóně byla v březnu podstatně horší, než se očekávalo. Kvůli velkému…

ČEZ koupil za stamiliony německý podnik En.plus

21.03.2019 05:11 Energetická společnost ČEZ na začátku roku prostřednictvím své firmy Elevion koupila stoprocentní…

Výhodné čínské investice v Česku a EU? Ekonomické partnerství má zásadní…

20.03.2019 12:32 Dlouhodobě diskutované čínské investice jsou poněkud jednostranné. Zatímco Číňané využívají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama