Velký textilní podvod. Británie dostala ultimátum, do rozpočtu EU má doplatit obří sumu

Brusel/Londýn - Evropská komise dnes dala Británii dva měsíce na doplacení 2,7 miliardy eur (přes 69 miliard Kč) celních poplatků do unijního rozpočtu. Případ, který se odvíjí od vyšetřování evropského Úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), může skončit žalobou u unijního soudu.

Přidejte svůj názor

Evropská měna EURO, ilustrační fotografie

Úřad loni v březnu uvedl, že Británie dlouhodobě ignorovala rozsáhlé celní podvody se zbožím - hlavně obuví a textilem - dováženým především z Číny. Tím unii způsobila značné ztráty, které by měla nahradit. Návrh na posun řízení do jeho druhé fáze předložil komisař pro rozpočet Günther Oettinger.

Následné inspekce, které uskutečnila samotná komise, podle dnešní tiskové zprávy potvrdily mimořádný rozsah podvodů v britských přístavech mezi roky 2011 a 2017.

"Přestože byla od roku 2007 informována o riziku podvodů v souvislosti s dovozem textilu a obuvi původem z Číny a přestože byla požádána o přijetí odpovídajících opatření, neudělala Británie účinné kroky, aby podvodům zamezila," uvedla dnes komise.

Velká Británie je z Evropské unie na odchodu, opustit ji má 29. března příštího roku. Rozhovory o smlouvě upravující okolnosti odchodu země z bloku jsou nyní v závěrečné fázi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU závodí s Asií na trhu elektromobilů, chystá se projekt za miliardy eur

15.10.2018 09:52 Evropská unie hodlá povolit státní podporu výzkumu elektrických baterií. Společnostem, které chtějí…

Rusko už si nemůže dovolit "kupovat" sousedy. Utne vývoz levné ropy do…

11.10.2018 22:00 Aktualizováno Rusko hodlá od listopadu do konce příštího roku pozastavit vývoz lehkých a těžkých ropných produktů…

Stovky žen v BBC dostaly po skandálu s platy přidáno

11.10.2018 21:44 Více než 300 zaměstnanců vysílací společnosti BBC dostalo v posledních 14 měsících přidáno na…

Německá ekonomika skomírá. Vláda Merkelové výrazně zhoršila prognózu

11.10.2018 17:11 Aktualizováno Německá vláda dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,8 procenta z dříve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama