Křetínský kupuje sedm časopisů včetně Elle, Lagardére Group dala souhlas

Francouzská mediální skupina Lagardére Group odsouhlasila prodej sedmi časopisů včetně Elle společnosti Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský. Informovala o tom televize BFM-TV, podle níž by mohla být dohoda podepsána v nejbližších týdnech. Prodejní cena by měla překročit 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Stanovisko CMI ČTK zjišťuje.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Daniel Křetínský

Vedle společenského titulu Elle se obchod týká časopisů Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public. Celý obchod by podle představ francouzského prodejce měl být dokončen v lednu příštího roku, uvedla v pátek televize BFM-TV s odvoláním na zdroje z vedení společnosti.

Do svého mediálního portfolia Křetínský již letos zařadil několik rozhlasových stanic v Česku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku, které mu také prodala skupina Lagardére - mezi nimi například Frekvenci 1 či Evropu 2. CMI také tento rok ve Francii koupila většinový podíl ve společensko-politickém týdeníku Marianne, za který zaplatila téměř pět milionů eur.

Křetínského společnost se před těmito nákupy orientovala zejména na oblast českých tištěných médií. Vydává čtyři deníky, mezi nimi Blesk, Sport a Aha!, desítky časopisů, například týdeník Reflex nebo Svět motorů, a také webové tituly. Společnost také vlastní dvě tiskárny a je lídrem ve vydávání knih a distribuce tisku.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU závodí s Asií na trhu elektromobilů, chystá se projekt za miliardy eur

15.10.2018 09:52 Evropská unie hodlá povolit státní podporu výzkumu elektrických baterií. Společnostem, které chtějí…

Rusko už si nemůže dovolit "kupovat" sousedy. Utne vývoz levné ropy do…

11.10.2018 22:00 Aktualizováno Rusko hodlá od listopadu do konce příštího roku pozastavit vývoz lehkých a těžkých ropných produktů…

Stovky žen v BBC dostaly po skandálu s platy přidáno

11.10.2018 21:44 Více než 300 zaměstnanců vysílací společnosti BBC dostalo v posledních 14 měsících přidáno na…

Německá ekonomika skomírá. Vláda Merkelové výrazně zhoršila prognózu

11.10.2018 17:11 Aktualizováno Německá vláda dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,8 procenta z dříve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama