Německý průmysl v krizi? Výroba se propadla, analytici jsou zaskočeni

Německá průmyslová výroba se v srpnu meziměsíčně snížila o 0,3 procenta. Oznámilo to dnes německé ministerstvo hospodářství. Pokles produkce byl překvapením pro analytiky, kteří podle průzkumu agentury Reuters počítali s nárůstem o 0,4 procenta. Ministerstvo navíc opravilo červencový propad průmyslové výroby na 1,3 procenta z dříve ohlášených 1,1 procenta.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Průmysl

Na srpnovém poklesu se velkou měrou podílelo stavebnictví, které vykázalo propad o 1,8 procenta po červencovém nárůstu o 1,2 procenta. Ministerstvo poukázalo rovněž na zpomalení výroby v automobilovém sektoru související se zavedením přísnějších pravidel pro testování emisí.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků. Loni se hrubý domácí produkt (HDP) Německa zvýšil o 2,2 procenta, což bylo nejprudší tempo růstu za šest let. Hospodářské vyhlídky Německa však nyní zastiňují obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou i nejistota ohledně výsledku jednání o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie.

Německá vláda by ve čtvrtek měla zveřejnit aktualizovaný hospodářský výhled. Podle zdrojů agentury Reuters vláda sníží odhad letošního růstu německé ekonomiky na zhruba 1,7 až 1,8 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz dovozu potravin z Polska? Tak jednoduché to není, Brusel varuje Česko

22.02.2019 17:47 Aktualizováno Podle Evropské komise je na České republice, aby podnikla opatření proti potravinám, u nichž…

Rozpočet eurozóny? Francie a Německo se dohodly na návrhu, má smazat…

22.02.2019 16:34 Francie a Německo se dohodly na podrobném návrhu rozpočtu eurozóny, který by měl podpořit…

Slovensku došla trpělivost s Poláky, zavádí mimořádná opatření do dovoz…

22.02.2019 14:44 Po Česku zavádí mimořádná veterinární opatření pro dovoz polského hovězího masa i Slovensko. Vzorky…

Tempo inflace v EU a eurozóně polevilo, Česko zůstává nad průměrem

22.02.2019 11:58 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v lednu zpomalil na 1,4 procenta z prosincového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama