Albánie od ledna zavře sázkové kanceláře, dle vlády se šíří jako mor

Albánská vláda dala najevo, že hodlá od začátku příštího roku zavřít sázkové kanceláře, především sportovní. Jde podle ní o opatření v rámci boje s organizovanou kriminalitou a se sociálními problémy, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Harzard, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Jde o bolestivé, ale nezbytné opatření", oznámil podle AFP premiér Edi Rama. "Od 1. ledna budou uzavřena všechna sportovní sázková střediska, která se všude šíří jako mor," dodal. Zároveň upozornil média, že je čekají "přísné sankce", pokud budou nadále inzerovat sportovní sázky.

Příslušný zákon má parlament schválit příští týden. Podle ministra financí Arbena Ahmetaje v Albánii, která patří k nejchudším evropským zemím, je pro 2,8 milionu jejích obyvatel k dispozici 4200 sportovních sázkových středisek. Ta ročně odvádějí státu na daních 54 milionů eur (1,4 miliardy korun).

Podle oficiálních údajů Albánci na sázkách ročně utratí 140 až 150 milionů eur. Albánská média však uvádějí, že pokud se do těchto statistik započítají také ilegální sázky, pak to může být až 400 milionů eur, což je pět procent hrubého domácího produktu.

Socialistický premiér Rama při nástupu k moci v roce 2013 řekl, že chce sportovní sázení zakázat, a to "v rámci boje proti hospodářské kriminalitě".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komise udělila Googlu pokutu 1,49 miliardy eur za AdSense

22.03.2019 15:20 Aktualizováno Americký internetový gigant Google dostal již třetí pokutu od Evropské komise za zneužívání svého…

Aktivita továren v eurozóně je nejhorší za šest let, index PMI klesá

22.03.2019 12:39 Podnikatelská aktivita v eurozóně byla v březnu podstatně horší, než se očekávalo. Kvůli velkému…

ČEZ koupil za stamiliony německý podnik En.plus

21.03.2019 05:11 Energetická společnost ČEZ na začátku roku prostřednictvím své firmy Elevion koupila stoprocentní…

Výhodné čínské investice v Česku a EU? Ekonomické partnerství má zásadní…

20.03.2019 12:32 Dlouhodobě diskutované čínské investice jsou poněkud jednostranné. Zatímco Číňané využívají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama