Zisk Deutsche Bank prudce klesl, překonal však odhady

Čistý zisk největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank se ve třetím čtvrtletí meziročně propadl o 65 procent na 229 milionů eur (5,9 miliardy Kč). Překonal však očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 149 milionů eur. Banka navíc uvedla, že by letos poprvé od roku 2014 mohla vykázat celoroční zisk.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na hospodářský výsledek podniku měly podle agentury DPA negativní dopad náklady na restrukturalizaci a nižší příjmy. Generální ředitel banky Christian Sewing nicméně uvedl, že Deutsche Bank má náklady pod kontrolou a disponuje dostatkem kapitálu, aby mohla znovu růst.

"Jsme na dobré cestě uzavřít celý rok 2018 se ziskem - poprvé od roku 2014," dodal.

Sewing v dubnu ve funkci generálního ředitele vystřídal Johna Cryana. Ten stál v čele banky necelé tři roky a čelil kritice, že při reorganizaci aktivit podniku nepostupuje dost rázně.

Celkové příjmy společnosti se ve třetím čtvrtletí meziročně snížily o devět procent na 6,18 miliardy eur (159,2 miliardy Kč). V celém letošním roce očekává firma mírný pokles příjmů v důsledku restrukturalizace divize investičního bankovnictví.

"U příjmů jsme ještě nedosáhli zvratu. Musíme proto pokračovat ve snaze o zvyšování příjmů napříč všemi našimi aktivitami," uvedl Sewing.

Deutsche Bank loni prodělala 735 milionů eur, ztrátová tak byla již třetí rok za sebou. Firma se v posledních letech potýkala mimo jiné s vysokými náklady na řešení právních sporů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook se bouří proti obří pokutě. V kauze Cambridge Analytica se odvolal

21.11.2018 21:05 Americká internetová společnost Facebook se v Británii odvolala proti pokutě 500.000 liber (téměř…

Eurokomisař sjel Itálii za návrh rozpočtu, prý může ohrozit celou eurozónu

21.11.2018 13:50 Aktualizováno Evropská komise (EK) dnes potvrdila své původní hodnocení, podle něhož je návrh rozpočtu na rok…

Američané drtí VW. Německý koncern je ve vývoji samořízených vozů dva roky…

18.11.2018 08:20 Německý automobilový koncern Volkswagen zaostává v oblasti vývoje samořízených vozů za firmou Waymo…

Rozpočet eurozóny? Německo a Francie se shodly na návrhu, Macron musel…

16.11.2018 20:39 Německo a Francie se po dlouhých jednáních shodly na návrhu společného rozpočtu eurozóny, který by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama