Brexit Británii potopí? Ratingová agentura se bojí nejhoršího

Ratingová agentura Fitch už neočekává, že odchod Británie z Evropské unie bude bezproblémový. Varovala, že brexit bez dohody by mohl způsobit další zhoršení úvěrového ratingu Británie. Ta má nyní u agentury Fitch známku AA s negativním výhledem, což naznačuje, že je pravděpodobné snížení ratingu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tisíce lidí v Londýně demonstrovaly proti Brexitu (23.6.2018).

"Fitch je toho názoru, že zesílení politických rozdílů v Británii zvýšilo pravděpodobnost prudkého a ničivého brexitu bez dohody," uvádí se ve zprávě ratingové agentury.

Takový výsledek by podstatně narušil celní, obchodní a hospodářskou aktivitu a způsobil, že Fitch bude muset opustit svůj dosavadní předpoklad dalšího vývoje ratingu země. Agentura dosud předpokládala, že až Británie opustí příští rok v březnu EU, bude mít uzavřenou dohodu na přechodné období a nástin budoucí obchodní dohody s blokem. Premiérce Therese Mayové se ale zatím nedaří dosáhnout takové dohody, která by měla podporu Bruselu i poslanců její Konzervativní strany.

Agentura Fitch v roce 2013 snížila rating Británie z nejvyššího hodnocení AAA. Jako důvod tehdy uvedla očekávané zhoršení veřejných financí. Snížení ratingu ale zatím nemělo příliš velký vliv na zájem investorů o britské státní dluhopisy, které jsou považovány za bezpečnou investici v dobách politické a ekonomické nejistoty, poznamenala agentura Reuters.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová doufá v nárůst úrokových sazeb, inflace tomu nasvědčuje

18.03.2019 20:14 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vyjádřila naději, že inflace v eurozóně brzy dosáhne cílové…

Napětí v Le Monde: Novináři brání Křetínskému v získání kontrolního podílu

18.03.2019 17:59 Aktualizováno V pařížském sídle listu Le Monde se snaží novináři zabránit českému podnikateli Danielu Křetínskému…

Prodej nových osobních aut v EU klesá, už pátý měsíc po sobě

15.03.2019 08:51 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v únoru meziročně snížil o jedno procento na 1…

Brexit: A je tady. Odklad prošel

14.03.2019 21:58 Aktualizováno Britský parlament dnes schválil návrh vlády na krátký jednorázový odklad brexitu. Kabinet chce o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama