Německá ekonomika zadrhává? Institut tipuje pro třetí čtvrtletí její propad

Německá ekonomika v letošním třetím čtvrtletí pravděpodobně klesla o zhruba 0,3 procenta. Předpokládá to německý ekonomický institut IfW. Ve druhém čtvrtletí přitom hospodářský růst Německa podle statistiků zrychlil na 0,5 procenta z 0,4 procenta v prvním kvartálu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Předběžné údaje o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve třetím čtvrtletí by měl spolkový statistický úřad zveřejnit zhruba v polovině listopadu. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků.

Hospodářské vyhlídky Německa nyní zastiňují obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou i nejistota ohledně výsledku jednání o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie. Německá vláda minulý měsíc snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,8 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta.

Podle IfW by měla za poklesem HDP ve třetím čtvrtletí do značné míry stát nižší produkce automobilového sektoru v důsledku přechodu na nový systém testování emisí WLTP. Ve čtvrtém čtvrtletí institut očekává výrazné oživení ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit bez dohody by Británii zasadil ránu. Stál by šest procent HDP

14.11.2018 17:43 Odchod z Evropské unie bez dosažení přechodné obchodní dohody by Británii ve srovnání se setrváním…

Itálie opět předložila Bruselu návrh rozpočtu 2019, verdikt zazní za týden

14.11.2018 15:45 Evropská komise dostala od italské vlády návrh rozpočtu země na rok 2019. Novinářům to potvrdil…

Ekonomika EU a eurozóny v potížích. Ke dnu ji táhnou Německo a obchodní…

14.11.2018 13:33 Aktualizováno Tempo růstu ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie ve třetím čtvrtletí zpomalilo a ekonomika…

Boom v Německu je u konce? Ekonomika poprvé po třech letech klesla

14.11.2018 09:52 Aktualizováno Německá ekonomika ve třetím čtvrtletím klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,2 procenta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama