Vánoční tržby v Německu by letos mohly překonat sto miliard eur

Vánoční tržby v Německu by letos poprvé mohly překonat hranici sta miliard eur (2,6 bilionu Kč). Uvedl to dnes německý Maloobchodní svaz (HDE), který zároveň zvýšil celoroční odhad růstu prodeje na 2,3 procenta z dříve uváděných dvou procent. V absolutních číslech by to za celý rok bylo 525 miliard eur. Maloobchod podle šéfa svazu Stefana Genta těží z pokračující dobré kondice ekonomiky a příznivé situace na pracovním trhu.

Přidejte svůj názor

Evropská měna EURO, ilustrační fotografie
doporučujeme

Více peněz vydají spotřebitelé zvláště na internetu, on-line prodej by měl letos vykázat růst o 9,6 procenta. Výrazně za ním zaostanou kamenné obchody, kde se očekává nárůst pouze o 1,5 procenta, uvádí HDE.

Listopadové a prosincové tržby jsou tradičně pro obchodníky klíčové. V průměru se ve srovnání s jinými měsíci zvýší o 15 procenta, v některých odvětvích dokonce o 100 procent. Kamenné prodejny v Německu dosahují podle svazu ve vánočním období téměř 19 procent celoročních tržeb, e-shopy více než čtvrtiny celoročního obratu.

Rekord se letos očekává i ve Spojených státech. Maloobchodní tržby by tam mohly poprvé překonat hranici jednoho bilionu dolarů (22,6 bilionu Kč) a jejich růst by mohl být nejvyšší od roku 2011. Ukázal to průzkum společnosti eMarketer, jehož výsledky zveřejnil server CNBC.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nokia zaskočila ztrátou, akcie se propadly o deset procent

25.04.2019 16:02 Finský dodavatel zařízení pro telekomunikační sítě Nokia se v prvním čtvrtletí nečekaně propadl do…

loading...

Z Ruska teče znečištěná ropa. Evropské státy včetně ČR zastavují odběr

25.04.2019 14:42 Aktualizováno Bělorusko zastavilo dodávky ruské ropy do Polska, které ji odmítlo kvůli znečištění organickým…

Fúze Deutsche Bank a Commerzbank nebude, jednání zkrachovalo

25.04.2019 13:48 Aktualizováno Ze zvažovaného sloučení největší německé banky Deutsche Bank s finančním ústavem Commerzbank sešlo.…

Taxislužba Uber se vrátila do Bratislavy. Není náhoda, že právě v této době

25.04.2019 12:12 Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber dnes obnovil svou činnost v Bratislavě, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama