Likvidační nařízení? Německo zakazuje prodej telefonů iPhone, USA a Čína ho možná zavedou také

Dodavatel čipů Qualcomm Inc. obvinil společnost Apple za porušení jejich hardwarového patentu. Střet zájmů mezi Qualcomm a Apple vyústil k soudnímu rozsudku. Ten donutil společnost Apple stáhnout své starší modely iPhone z německých prodejen.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

iphone
doporučujeme

Společnost Apple je obviněna z porušení patentů dodavatele Qualcomm. Dodavatel čipu Qualcomm obvinil společnost Apple, že starší modely telefonů, obsahující kombinaci čipových kompomentů od společností Intel a Apple Qorvo, porušují jejich hardwarový patent. Jedná se o takzvané sledování obálek, které pomáhá mobilním telefonům šetřit energii baterie při odesílání a přijímání bezdrátových signálů.

Qualcomm Inc. podal žalobu na Apple již v červnu 2017 na krajském soudu v Mnichově. Společnost požadovala zastavení prodeje iPhonu v Německu, včetně finančních kompenzací. Po soudním procesu byl ve čtvrtek vynesen verdikt, že Apple skutečně porušil patent Qualcomm Inc. Proti soudnímu rozsudku se Apple může stále odvolat.

Prohlášení od hlavního poradce společnosti Apple Qorvo Mike Bakera bylo zveřejněno v televizním zpravodajství CNBC. Ten uvedl, že čipy neporušují Qualcommův patent a že vynálezce čipů nedostal možnost svědčit. V současné době dodavatel čipů Apple Qorvo neočekává rozuzlení spolupráce se značkou Apple.

Po soudním procesu, Apple zveřejnil oficiální zprávu o tom, že se plánuje odvolat proti rozhodnutí. Apple však byl donucen stáhnout z prodeje své starší modely iPhone 7 a iPhone 8, které nebudou k dispozici v 15 německých obchodech. Novější modely iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR zůstanou dostupné ve všech ostatních prodejnách v Německu.

Podle zpráv zpravodajské agentury Reuters, spor mezi oběma společnostmi ohrožuje prodej produktů od Apple i v jiných státech. Qualcomm Inc. Konkrétně usiluje o zákaz prodeje iPhone v USA a v Číně, kde probíhají procesy tzv. Žádosti o přezkoumání soudu. Jelikož se jedná o dva nejvýznamnější trhy pro Apple, společnost může být v budoucnu ve skutečném ohrožení.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komise udělila Googlu pokutu 1,49 miliardy eur za AdSense

22.03.2019 15:20 Aktualizováno Americký internetový gigant Google dostal již třetí pokutu od Evropské komise za zneužívání svého…

Aktivita továren v eurozóně je nejhorší za šest let, index PMI klesá

22.03.2019 12:39 Podnikatelská aktivita v eurozóně byla v březnu podstatně horší, než se očekávalo. Kvůli velkému…

ČEZ koupil za stamiliony německý podnik En.plus

21.03.2019 05:11 Energetická společnost ČEZ na začátku roku prostřednictvím své firmy Elevion koupila stoprocentní…

Výhodné čínské investice v Česku a EU? Ekonomické partnerství má zásadní…

20.03.2019 12:32 Dlouhodobě diskutované čínské investice jsou poněkud jednostranné. Zatímco Číňané využívají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama