Likvidační nařízení? Německo zakazuje prodej telefonů iPhone, USA a Čína ho možná zavedou také

Dodavatel čipů Qualcomm Inc. obvinil společnost Apple za porušení jejich hardwarového patentu. Střet zájmů mezi Qualcomm a Apple vyústil k soudnímu rozsudku. Ten donutil společnost Apple stáhnout své starší modely iPhone z německých prodejen.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

iphone

Společnost Apple je obviněna z porušení patentů dodavatele Qualcomm. Dodavatel čipu Qualcomm obvinil společnost Apple, že starší modely telefonů, obsahující kombinaci čipových kompomentů od společností Intel a Apple Qorvo, porušují jejich hardwarový patent. Jedná se o takzvané sledování obálek, které pomáhá mobilním telefonům šetřit energii baterie při odesílání a přijímání bezdrátových signálů.

Qualcomm Inc. podal žalobu na Apple již v červnu 2017 na krajském soudu v Mnichově. Společnost požadovala zastavení prodeje iPhonu v Německu, včetně finančních kompenzací. Po soudním procesu byl ve čtvrtek vynesen verdikt, že Apple skutečně porušil patent Qualcomm Inc. Proti soudnímu rozsudku se Apple může stále odvolat.

Prohlášení od hlavního poradce společnosti Apple Qorvo Mike Bakera bylo zveřejněno v televizním zpravodajství CNBC. Ten uvedl, že čipy neporušují Qualcommův patent a že vynálezce čipů nedostal možnost svědčit. V současné době dodavatel čipů Apple Qorvo neočekává rozuzlení spolupráce se značkou Apple.

Po soudním procesu, Apple zveřejnil oficiální zprávu o tom, že se plánuje odvolat proti rozhodnutí. Apple však byl donucen stáhnout z prodeje své starší modely iPhone 7 a iPhone 8, které nebudou k dispozici v 15 německých obchodech. Novější modely iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR zůstanou dostupné ve všech ostatních prodejnách v Německu.

Podle zpráv zpravodajské agentury Reuters, spor mezi oběma společnostmi ohrožuje prodej produktů od Apple i v jiných státech. Qualcomm Inc. Konkrétně usiluje o zákaz prodeje iPhone v USA a v Číně, kde probíhají procesy tzv. Žádosti o přezkoumání soudu. Jelikož se jedná o dva nejvýznamnější trhy pro Apple, společnost může být v budoucnu ve skutečném ohrožení.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čečenci nemusí platit Gazpromu dluhy? Soudní verdikt rozlítil zbytek Ruska

21.01.2019 13:40 Soud v čečenském hlavním městě Groznyj nařídil plynárenské firmě Gazprom odepsat dluhy za plyn…

Elektromobily budou jen pro bohaté? Z Volkswagenu přišla špatná zpráva

21.01.2019 09:33 Přechod na elektromobily způsobí, že automobily budou značně dražší, to znamená, že pro osoby s…

V Rusku začne výroba českých letadel L-410

21.01.2019 09:19 Ruský majitel kunovického výrobce letadel Aircraft Industries otevřel koncem loňského roku v…

Nad nesplavností našich řek můžeme „mávnout rukou“. Česko víc ohrožuje…

20.01.2019 13:15 Vážným problémem, který během uplynulých měsíců zasáhl téměř celou Evropu, je boj se suchem.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama