Likvidační nařízení? Německo zakazuje prodej telefonů iPhone, USA a Čína ho možná zavedou také

Dodavatel čipů Qualcomm Inc. obvinil společnost Apple za porušení jejich hardwarového patentu. Střet zájmů mezi Qualcomm a Apple vyústil k soudnímu rozsudku. Ten donutil společnost Apple stáhnout své starší modely iPhone z německých prodejen.

iphone
doporučujeme

Společnost Apple je obviněna z porušení patentů dodavatele Qualcomm. Dodavatel čipu Qualcomm obvinil společnost Apple, že starší modely telefonů, obsahující kombinaci čipových kompomentů od společností Intel a Apple Qorvo, porušují jejich hardwarový patent. Jedná se o takzvané sledování obálek, které pomáhá mobilním telefonům šetřit energii baterie při odesílání a přijímání bezdrátových signálů.

Qualcomm Inc. podal žalobu na Apple již v červnu 2017 na krajském soudu v Mnichově. Společnost požadovala zastavení prodeje iPhonu v Německu, včetně finančních kompenzací. Po soudním procesu byl ve čtvrtek vynesen verdikt, že Apple skutečně porušil patent Qualcomm Inc. Proti soudnímu rozsudku se Apple může stále odvolat.

Prohlášení od hlavního poradce společnosti Apple Qorvo Mike Bakera bylo zveřejněno v televizním zpravodajství CNBC. Ten uvedl, že čipy neporušují Qualcommův patent a že vynálezce čipů nedostal možnost svědčit. V současné době dodavatel čipů Apple Qorvo neočekává rozuzlení spolupráce se značkou Apple.

Po soudním procesu, Apple zveřejnil oficiální zprávu o tom, že se plánuje odvolat proti rozhodnutí. Apple však byl donucen stáhnout z prodeje své starší modely iPhone 7 a iPhone 8, které nebudou k dispozici v 15 německých obchodech. Novější modely iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR zůstanou dostupné ve všech ostatních prodejnách v Německu.

Podle zpráv zpravodajské agentury Reuters, spor mezi oběma společnostmi ohrožuje prodej produktů od Apple i v jiných státech. Qualcomm Inc. Konkrétně usiluje o zákaz prodeje iPhone v USA a v Číně, kde probíhají procesy tzv. Žádosti o přezkoumání soudu. Jelikož se jedná o dva nejvýznamnější trhy pro Apple, společnost může být v budoucnu ve skutečném ohrožení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nezaměstnanost na Slovensku v srpnu poprvé od začátku roku klesla

16.09.2020 13:17 Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v srpnu podle ministra sociálních věcí Milana Krajniaka…

Evropské ekonomiky se plně nezotaví před rokem 2022, uvedl šéf ESM

15.09.2020 16:40 Evropské ekonomiky se pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2022 na úrovně z období před příchodem…

Akcie Royal Mail už Křetínskému vynesly 93 milionů liber

14.09.2020 11:46 Podnikatel Daniel Křetínský nákupem akcií britské pošty Royal Mail už vydělal 93,1 milionu liber (2…

Británie podepsala s Japonskem obrysy obchodní dohody. Historický okamžik,…

11.09.2020 13:44 Británie vyjednala s Japonskem základní obrysy obchodní dohody. Britská ministryně pro mezinárodní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama