Jsme na křižovatce historie lidstva: Fórum v Davosu začalo důraznou výzvou

Každoroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu dnes začalo výzvou jeho zakladatele Klause Schwaba ke spolupráci. Informuje o tom agentura DPA. Davoského setkání, které se koná pod heslem Globalizace 4.0: Hledání globální architektury ve věku čtvrté průmyslové revoluce, se zúčastní špičky světové politiky, vrcholní manažeři, bankéři, podnikatelé, ekonomové a další elity.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ekonomika
doporučujeme

"Toto setkání posoudí stav světa," uvedl Schwab. "Nacházíme se na křižovatce pro historii lidstva, nyní musíme utvářet budoucnost," dodal. Prohlásil rovněž, že globalizace by se měla více soustředit na člověka. "V současnosti se v jistém směru nacházíme v boji mezi roboty a lidstvem. Nechceme se stát otroky nových technologií," řekl.

zdroj: YouTube

Účast na davoské konferenci přislíbili mezi zhruba 3000 ohlášených hostů například čínský viceprezident Wang Čchi-šan, německá kancléřka Angela Merkelová, japonský premiér Šinzó Abe nebo izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Řada předních světových politiků však bude letos v alpském středisku chybět. Zejména kvůli aktuálním domácím problémům se zasedání nezúčastní americký prezident Donald Trump, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo britská premiérka Theresa Mayová.

Ve čtvrtek a v pátek se konference v Davosu zúčastní i český premiér Andrej Babiš. Již dnes do Davosu míří česká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která se podle ministerstva setká například s předsedou Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Sumou Chakrabartim či nositelem Nobelovy ceny za ekonomii profesorem Christopherem Pissaridesem.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Práce z domova? Studie odhalila diskriminaci na základě pohlaví

06.12.2019 07:53 Práci z domova povolují zaměstnavatelé ženám v Německu méně často než mužům. Ačkoli by šlo home…

Revoluce v eurozóně? Reforma ESM je na spadnutí, cuká se jen Itálie

05.12.2019 14:55 Ministři financí zemí eurozóny se v principu shodli na reformě Evropského stabilizačního mechanismu…

Jak si vede ekonomika EU a eurozóny? Zde je konečná zpráva za 3. čtvrtletí

05.12.2019 12:39 Růst ekonomiky eurozóny ve třetím čtvrtletí zůstal proti předchozím třem měsícům na 0,2 procenta, v…

Slovenská ekonomika ztrácí dech. Růst je nejpomalejší za téměř šest let

05.12.2019 10:44 Tempo meziročního růstu slovenské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalilo na téměř šestileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama