Maso z nemocných polských krav? Na Slovensku probíhají rozsáhlé kontroly

Nelze vyloučit, že maso z nemocných polských krav se mohlo dostat i na Slovensko, sdělila dnes deníku SME slovenská ministryně zemědělství Gabriela Matečná. Od pondělka provádí veterináři a hygienici v zemi rozsáhlé kontroly dovozců, výroben, skladů, obchodů i restaurací. Vadné maso zatím neobjevili.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Maso, ilustrační fotografie
doporučujeme

Slovenské úřady tak reagují na pondělní zjištění o výskytu masa z nemocných krav v sousedním Polsku. Odebrané vzorky zasílají odborníci do laboratoří. Zjišťují, odkud maso pochází, jaká je jeho kvalita, zda není nebezpečné či zda neobsahuje kupříkladu antibiotika.

České ministerstvo zemědělství v úterý oznámilo, že podle polských dozorových orgánů maso z nemocných krav nebylo vyvezeno do zahraničí, a tedy ani na Slovensko. Slovenské úřady přesto obyvatelstvo varují před nákupem masa na trzích či v podomním prodeji.

Jakou nemocí polská zvířata trpěla, není jasné. Proto je také těžké odhadnout, jaké následky může mít jeho konzumace pro lidi. "Asi nejčastějšími problémy může být zvracení, průjmy, zvýšená teplota. Když má třeba pacient alergii na antibiotika a nemocná zvířata jimi byla léčena, nemá kontrolu nad tím, jestli je v hovězím mase nesnědl," sdělila médiím odbornice slovenského ministerstva zemědělství.

Jestli slovenští veterináři zjistí na zkoumaných vzorcích závažné nedostatky, okamžitě je zveřejní a budou informovat média, píše deník SME.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google musí platit vydavatelům za obsah, rozhodl francouzský úřad

09.04.2020 15:01 Aktualizováno Americký internetový gigant Google bude muset francouzským vydavatelským společnostem a…

Česko a východ Evropy by z koronaviru mohly těžit, píše německý deník

09.04.2020 13:50 Krize způsobená šířením koronaviru zasáhne hospodářství zemí východní Evropy obzvlášť silně, ze…

Koronavirus: Evropské akcie se zotavují, od poloviny března přidaly 20…

09.04.2020 10:56 Akcie na evropských trzích se dál zotavují z mohutných propadů, které zaznamenaly v reakci na…

Ministři financí EU se neshodli na záchranném plánu pro ekonomiky

08.04.2020 11:57 Aktualizováno Ministři financí zemi Evropské unie se ani po dlouhém nočním jednání neshodli na společném plánu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy