Maso z nemocných polských krav? Na Slovensku probíhají rozsáhlé kontroly

Nelze vyloučit, že maso z nemocných polských krav se mohlo dostat i na Slovensko, sdělila dnes deníku SME slovenská ministryně zemědělství Gabriela Matečná. Od pondělka provádí veterináři a hygienici v zemi rozsáhlé kontroly dovozců, výroben, skladů, obchodů i restaurací. Vadné maso zatím neobjevili.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Maso, ilustrační fotografie
doporučujeme

Slovenské úřady tak reagují na pondělní zjištění o výskytu masa z nemocných krav v sousedním Polsku. Odebrané vzorky zasílají odborníci do laboratoří. Zjišťují, odkud maso pochází, jaká je jeho kvalita, zda není nebezpečné či zda neobsahuje kupříkladu antibiotika.

České ministerstvo zemědělství v úterý oznámilo, že podle polských dozorových orgánů maso z nemocných krav nebylo vyvezeno do zahraničí, a tedy ani na Slovensko. Slovenské úřady přesto obyvatelstvo varují před nákupem masa na trzích či v podomním prodeji.

Jakou nemocí polská zvířata trpěla, není jasné. Proto je také těžké odhadnout, jaké následky může mít jeho konzumace pro lidi. "Asi nejčastějšími problémy může být zvracení, průjmy, zvýšená teplota. Když má třeba pacient alergii na antibiotika a nemocná zvířata jimi byla léčena, nemá kontrolu nad tím, jestli je v hovězím mase nesnědl," sdělila médiím odbornice slovenského ministerstva zemědělství.

Jestli slovenští veterináři zjistí na zkoumaných vzorcích závažné nedostatky, okamžitě je zveřejní a budou informovat média, píše deník SME.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komise udělila Googlu pokutu 1,49 miliardy eur za AdSense

22.03.2019 15:20 Aktualizováno Americký internetový gigant Google dostal již třetí pokutu od Evropské komise za zneužívání svého…

Aktivita továren v eurozóně je nejhorší za šest let, index PMI klesá

22.03.2019 12:39 Podnikatelská aktivita v eurozóně byla v březnu podstatně horší, než se očekávalo. Kvůli velkému…

ČEZ koupil za stamiliony německý podnik En.plus

21.03.2019 05:11 Energetická společnost ČEZ na začátku roku prostřednictvím své firmy Elevion koupila stoprocentní…

Výhodné čínské investice v Česku a EU? Ekonomické partnerství má zásadní…

20.03.2019 12:32 Dlouhodobě diskutované čínské investice jsou poněkud jednostranné. Zatímco Číňané využívají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama