Na miliardáře praskl skandál. Obtěžoval zaměstnance, pak je umlčoval penězi

Britský miliardář a šéf významné britské maloobchodní společnosti Aracadia Philip Green čelí obvinění pěti někdejších zaměstnanců z ponižujícího zacházení a sexuálního obtěžování, jejich mlčení si přitom dříve vykoupil penězi. Napsal to deník The Daily Telegraph. Právní zástupci Greena odmítají, že by jeho chování bylo nevhodné či kriminální povahy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

Někdejší zaměstnankyně tvrdí, že dostala milion liber (zhruba 30 milionů korun) za mlčení poté, co Greena obvinila, že ji osahával, líbal a oslovoval jako nemravu. Jistý černošský bývalý člen vedení společnosti dostal stejnou sumu za to, že se mu jeho šéf posmíval kvůli dredům a dělal narážky na to, že by mohl házet oštěpy v džungli.

Několik set tisíc liber (několik milionů korun) obdržely výměnou za mlčení o sexuálním obtěžování další dvě ženy. Pátý zaměstnanec zase odešel, když mu Green rozbil telefon.

Ačkoli Green tvrzení bývalých zaměstnanců prostřednictvím právníků popřel, snažil se původně vydání článku v The Daily Telegraph soudně zakázat, v pátek ale snahy vzdal, neboť se případ i jeho jméno dostaly na veřejnost.

Výpovědi bývalých Greenových zaměstnanců v Británii opět vyvolaly debatu o dohodách o mlčení ve firmách. Tato praktika čelí kritice v souvislosti s tím, co veřejně o svých zkušenostech promluvily oběti sexuálního obtěžování ve společnostech.

Společnost Arcadia Group, kterou Green vede, vlastní řadu značek jako Burton, Dorothy Perkins či Miss Selfridge. Green vyvolal kontroverze již dříve, když v roce 2015 prodal za libru obchodní řetězec, ze kterého získal na dividendách a dalších bonusech stovky milionů liber. Řetězec v dalším roce zkrachoval, což tisíce lidí připravilo o práci i o část peněz z důchodových fondů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump vyděsil sýraře. Nizozemská Gouda může těžce doplatit na americká cla

19.04.2019 14:03 Výrobci tradičního sýru v nizozemském městě Gouda se obávají dopadu amerických cel, kterými Evropě…

Podnikatelská aktivita v eurozóně nečekaně zpomalila. Blíží se ekonomická…

18.04.2019 13:40 Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu nečekaně zpomalila. Jak ceny, tak poptávka vykázaly pouze…

Polské firmy dobývají německý trh, naopak ČR začíná mít potíže

18.04.2019 08:34 Polské firmy dobývají německý trh, píše polský deník Rzeczpospolita. Na celkovém dovozu spotřebního…

Válka Boeing-Airbus eskaluje. EU zveřejnila seznam zboží, u kterého…

17.04.2019 13:41 Evropská komise dnes zveřejnila předběžný seznam zboží, na která by mohla uvalit cla v souvislosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama