Drahota dolehla i na Slováky, inflace zrychlila na 2,2 procenta

Tempo meziročního růstu inflace na Slovensku v lednu zrychlilo na 2,2 procenta z 1,9 procenta loni v prosinci. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad. V závěru loňska byla inflace v zemi na ročním minimu. V Česku meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zrychlil na 2,5 procenta z prosincových dvou procent.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

EUR - evropská měna

V prvním letošním měsíci se oproti loňsku zvýšily na Slovensku ceny ve všech sledovaných sektorech s výjimkou dopravy. Nejvíce, a to o 4,3 procenta, vzrostly ceny v kategorii bydlení a energie.

Na začátku letošního roku stouply domácnostem na Slovensku například regulované ceny elektřiny i tepla. Státní plynárny SPP, které jsou největším dodavatelem zemního plynu v zemi, zdražily plyn již loni v prosinci.

Slovenská centrální banka ve své poslední prognóze odhadla letošní inflaci na 2,7 procenta. To by znamenalo zrychlení jejího tempa oproti loňsku, kdy ceny zboží a služeb na Slovensku stouply o 2,5 procenta.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová doufá v nárůst úrokových sazeb, inflace tomu nasvědčuje

18.03.2019 20:14 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vyjádřila naději, že inflace v eurozóně brzy dosáhne cílové…

Napětí v Le Monde: Novináři brání Křetínskému v získání kontrolního podílu

18.03.2019 17:59 Aktualizováno V pařížském sídle listu Le Monde se snaží novináři zabránit českému podnikateli Danielu Křetínskému…

Prodej nových osobních aut v EU klesá, už pátý měsíc po sobě

15.03.2019 08:51 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v únoru meziročně snížil o jedno procento na 1…

Brexit: A je tady. Odklad prošel

14.03.2019 21:58 Aktualizováno Britský parlament dnes schválil návrh vlády na krátký jednorázový odklad brexitu. Kabinet chce o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama