Veterináři z Bruselu přijeli do Polska. Problémy našli, ale ne v kvalitě masa

Veterinární inspekce Evropské komise v Polsku sice odhalila nesprávnosti v dokumentech jatek, ale nenašla žádné problémy s kvalitou masa. Podle agentury AP to dnes prohlásil polský ministr zemědělství.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jan Krzysztof Ardanowski
doporučujeme

Na začátku února byli v Polsku inspektoři EU poté, co se ukázalo, že na jatkách u města Ostrów Mazowiecka byly poráženy nemocné krávy a jejich maso se následně prodávalo. Dostalo se na trh řady zemí EU, včetně Česka a Slovenska. Inspektoři po kontrole poukázali na nedostatky v kontrolách při porážce dobytka. Šlo však o předběžné hodnocení, konečná zpráva má být hotová do konce března.

Ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski podle AP dnes uvedl, že inspekce provedené v řadě jatek odhalily četné problémy v dokumentaci, na které se bude nutné podívat. Nebylo však objeveno žádné nebezpečí, které by z masa mohlo hrozit spotřebitelům.

Po zprávách médií o problémech s masem z Polska - nejprve porážené nemocné krávy a posléze nález salmonely - některé země, včetně České republiky a Slovenska, snížily dovoz polského hovězího masa a zpřísnily kontroly jeho kvality.

Agentura PAP v úterý s odvoláním na nejmenovaný zdroj v Evropské komisi napsala, že EK bude na přelomu března a dubna v Polsku zkoumat, jak funguje tamní systém kontroly při výrobě masa. "Bude to generální, široký audit systému kontroly masa, který se bude konat nejen na jatkách," uvedl zdroj. Kontroloři podle něj mají být v Polsku od 25. března do 4. dubna.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Automobilce Renault klesá odbyt, záchranou má být model Clio Mini

16.07.2019 11:19 Francouzské automobilce Renault v prvním pololetí klesl prodej o 6,7 procenta na 1,94 milionu vozů.…

Huawei hodlá investovat v Itálii tři miliardy dolarů

15.07.2019 18:39 Aktualizováno Čínská společnost Huawei Technologies hodlá v příštích třech letech investovat v Itálii 3,1…

Střední a jihovýchodní Evropu čeká ekonomická pohroma? MMF důrazně varuje

15.07.2019 16:04 Rychlý úbytek a stárnutí populace v zemích střední a jihovýchodní Evropy by mohl podstatně brzdit…

Dusno v německém Amazonu. Odbory opět svolaly stávku zaměstnanců

15.07.2019 10:40 Německé odbory svolaly na dnešek stávku zaměstnanců Amazonu za vyšší mzdy. Němečtí pracovníci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama