Lufthansa hlásí propad provozního zisk, firmě dělá starosti dražší palivo

Společnost Lufthansa loni hospodařila s provozním ziskem 2,8 miliardy eur (71,9 miliardy Kč), což je proti předchozímu roku pokles o čtyři procenta. I tak je to ale druhý nejlepší výsledek v historii podniku, oznámila dnes firma. Ta je největším leteckým přepravcem v Německu. Kvůli dražšímu palivu firma ale pro letošek očekává spíše další pokles zisku navzdory odhadovanému růstu tržeb.

Přidejte svůj názor

Lufthansa, ilustrační fotografie

Šéf podniku Carsten Spohr počítá na letošní rok s provozním ziskem 2,4 miliardy až tři miliardy eur, citovala jej dnes agentura DPA. Analytici až dosud odhadovali částku ve stejné výši jako za loňský rok.

Tržby Lufthansy loni vzrostly o šest procent na 35,8 miliardy eur (918,7 miliardy Kč). Čistý zisk klesl o osm procent a činil zhruba 2,2 miliardy eur. Překonal tak odhady analytiků.

V samotném čtvrtém čtvrtletí se provozní zisk snížil o 11 procent na 378 milionů eur. Byl tak nižší než 397 milionů eur, což v průměru odhadovali analytici v anketě agentury Reuters.

Lufthansa koncem roku 2017 převzala svého klíčového konkurenta na domácím trhu Air Berlin. Tato akvizice se nicméně stále promítá do ziskovosti a hodnoty akcií firmy, která zaměstnává více než 135.000 lidí. Cena akcií se tak v uplynulých 12 měsících snížila o 12 procent.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google se prohne. Evropská komise mu napařila pokutu 1,49 miliardy eur

20.03.2019 14:25 Aktualizováno Americký internetový gigant Google dostal již třetí pokutu od Evropské komise za zneužívání svého…

Výhodné čínské investice v Česku a EU? Ekonomické partnerství má zásadní…

20.03.2019 12:32 Dlouhodobě diskutované čínské investice jsou poněkud jednostranné. Zatímco Číňané využívají…

Strach z Číny. Německo vytvoří fond, který má bránit domácí firmy před…

20.03.2019 09:49 Německo plánuje do konce letošního roku schválit zákony o vzniku státního fondu, který by chránil…

Merkelová doufá v nárůst úrokových sazeb, inflace tomu nasvědčuje

18.03.2019 20:14 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vyjádřila naději, že inflace v eurozóně brzy dosáhne cílové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama