Británie tepe Huawei: Firma není schopna vyřešit bezpečnostní problémy

Británie podrobila čínskou společnost Huawei Technologies kritice kvůli neschopnosti vyřešit dříve zjištěné bezpečnostní nedostatky v jejích zařízeních pro mobilní sítě. Výbor, který má na starosti prověření zařízení Huawei v Británii, v dnešní zprávě rovněž uvedl, že odhalil další významné technické problémy vedoucí k novým rizikům v britských komunikačních sítích.

Přidejte svůj názor

Huawei, ilustrační foto
doporučujeme

Pokračující problémy související s vývojem softwaru společnosti Huawei podle zprávy přinášejí "výrazně zvýšená rizika pro britské operátory", píše agentura Reuters. Výbor, mezi jehož členy patří pracovníci britské zpravodajské služby GCHQ, rovněž uvedl, že firma nedosáhla "žádného významného pokroku" při řešení bezpečnostních nedostatků.

Tato kritika podle agentury Reuters zvyšuje tlak na společnost Huawei, která čelí obviněním, že Peking by mohl její komunikační zařízení využívat ke špionážním účelům. Firma Huawei uvedla, že bere kritiku výboru "velmi vážně". Již loni slíbila, že na vyřešení dříve identifikovaných problémů v Británii vynaloží přes dvě miliardy dolarů (46 miliard Kč). Zároveň ale varovala, že viditelné výsledky by se mohly dostavit až za pět let.

Britská vláda odhalila bezpečnostní problémy spojené se zařízeními společnosti Huawei loni v červenci. "Tyto problémy se týkají norem v kybernetické bezpečnosti. Nejsou známkou nepřátelské aktivity Číny," upozornil nicméně minulý měsíc šéf britského Národního střediska kybernetické bezpečnosti (NCSC) Ciaran Martin.

Podle dnešní zprávy se NCSC "nedomnívá, že zjištěné nedostatky jsou důsledkem státního zásahu". Huawei opakovaně popírá, že by čínské vládě pomáhala při špionáži.

Na hrozbu zneužití zařízení Huawei ke špionáži poukazují zejména Spojené státy, které se snaží přimět své spojence, aby technologie tohoto čínského podniku ve své telekomunikační infrastruktuře nepoužívali.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomická krize v Evropě? Expert prozradil, co nás čeká

14.11.2019 17:54 Pravděpodobnost, že evropská ekonomika vstoupí do recese, je velmi nízká. Uvedl to dnes…

Konec "Soli". Německo téměř ruší solidární daň, platit budou jen nejbohatší

14.11.2019 12:31 Od roku 2021 budou v Německu solidární daň na podporu chudších východních spolkových zemí platit…

Německo se jen těsně vyhnulo recesi, ekonomika roste minimálně

14.11.2019 12:01 Aktualizováno Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání…

Slovenská ekonomika šlápla na brzdu, růst HDP meziročně zpomalil

14.11.2019 10:37 Slovenská ekonomika ve třetím letošním čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,4…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama