Investoři jsou optimističtí: Důvěra v ekonomiku eurozóny v květnu opět vzrostla

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v květnu už třetí měsíc za sebou vzrostla, polevily obavy z hospodářské recese. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti Sentix. Ke zlepšení nálady investorů přispěly zlepšující se ekonomické podmínky ve světě a prozatímní odvrácení hrozby odchodu Británie z Evropské unie bez dohody.

Přidejte svůj názor

Ekonomika
doporučujeme

Index důvěry na měsíc květen vystoupil na 5,3 bodu z dubnových minus 0,3 bodu. Nacházel se tak na nejvyšší úrovni od loňského listopadu. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali mnohem méně výrazný nárůst, a to na 1,4 bodu.

"Ekonomická situace se v květnu dál zlepšovala v celosvětovém měřítku, ale i v Evropě. Obavy z recese proto ustupují do pozadí," uvedl šéf společnosti Sentix Manfred Hübner.

Dílčí index očekávání vzrostl čtvrtý měsíc za sebou a dostal se na nejvyšší úroveň od loňského března. Nárůst zaznamenal také index hodnotící současnou hospodářskou situaci.

Statistický úřad Eurostat koncem dubna oznámil, že tempo růstu ekonomiky eurozóny v letošním prvním čtvrtletí zrychlilo na 0,4 procenta z 0,2 procenta v závěru loňského roku.

Evropská komise v únoru snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na 1,3 procenta z dříve předpokládaných 1,9 procenta. V úterý komise představí aktualizovaný výhled ekonomiky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dieselgate: Volkswagen se dohodl s majiteli dieselů, odškodné ho vyjde na…

28.02.2020 15:30 Aktualizováno Automobilka Volkswagen se překvapivě dohodla s německými majiteli naftových aut na odškodném. Kvůli…

V Německu překvapivě ubylo lidí bez práce, nezaměstnanost je nejnižší od…

28.02.2020 11:18 V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce, jejich počet se snížil zhruba o 10.000 na 2,26…

Evropské akcie prohlubují propad, trh se obává globální recese

28.02.2020 10:15 Akcie na evropských trzích prohlubují pokles, jejich hlavní index odepisuje další zhruba tři…

Ekonomická nálada v eurozóně se zlepšila více, než se čekalo

27.02.2020 13:16 Ekonomická nálada v eurozóně se v únoru zlepšila více, než se čekalo. Navzdory šíření koronaviru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama