Babiš a Trump? Oba se rádi chlubí, všiml si prestižní časopis

Andrej Babiš vystoupil na konferenci známého podnikatelského časopisu Forbes. Styl jeho argumentace časopis zaujal a věnoval mu celý článek. Českého miliardáře Babiše, který je čelní figurou místní politiky považují za variantu na Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Andrej Babiš s Monikou navštívili USA
doporučujeme

Časopis si všímá vlastnictví koncernu Agrofert, který se skládá z 200 firem zabývajících se od zemědělství po obnovitelné zdroje. Že se aktuálně Agrofert nachází ve svěřenském fondu, nepovažuje článek za důležitou informaci.

„Jsem zvláštní případ. Necítím se jako politik, vstoupit do politiky byla obrovská chyba. Hledal jsem někoho, kdo změní systém. Tehdy bylo nemožné být podnikatelem v mojí zemi," uvedl Babiš na konferenci a ihned byl přirovnán ke stylu Donalda Trumpa, který se rovněž rád chválí.

Řeč na konferenci přišla i na protivládní protesty. „Podle policie protestovalo jen 70 tisíc lidí nikoliv 130 tisíc. Novináři mě nemají rádi, protože jsem poškodil korupční systém. Já sem totiž nezkorumpovatelný. Lidé, kteří prohráli volby, chtějí manipulovat systémem,“ vysvětlil Babiš na konferenci své vidění situace.

Babiš dále popsal své názory na zmenšení moci Evropské komise ve prospěch zástupců regionálních vlád v Evropských radách a Radě EU. Podle Babišova vyjádření je střední Evropa (ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko) jednotná a má jednotné požadavky navzdory různému politickému ukotvení.

Řeč přišla samozřejmě také na brexit. Zásadní událost evropské politiky poslední doby je podle Babiše špatným signálem. „Doufám, že k brexitu nikdy nedojde. Věřím v druhé referendum. Velká Británie byla vždy spojencem a 80 tisíc Čechů tam žije a náš byznys má mnoho společného,“ uvedl Babišovy názory známý podnikatelský časopis.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

British Airways zrušila všechny lety do Káhiry

20.07.2019 20:23 Britské aerolinky British Airways ode dneška ruší na sedm dní všechny lety do Káhiry. Letecká…

Počasí drtí vinaře: Francouzská produkce nápoje výrazně klesne

19.07.2019 20:58 Produkce vína ve Francii by letos mohla klesnout až o 13 procent. Může za to nepříznivé počasí,…

Nejzadluženější zemí eurozóny je Francie, předstihla Itálii

19.07.2019 16:19 Nejzadluženější zemí eurozóny se stala Francie. Její veřejný dluh předstihl v prvním čtvrtletí v…

Penta neuspěla s žalobou proti Slovensku, žádala obří odškodné a úroky

19.07.2019 14:58 Aktualizováno Finanční skupina Penta u bratislavského soudu neuspěla s žalobou proti Slovensku na vyplacení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama