Británie blázní z medvídka Paddingtona, objevil se na dalších mincích

Na slušnou sklenici pomerančové marmelády zřejmě stačit nebudou, přesto nové mince o nominální hodnotě 50 pencí (necelých 14 Kč), které vstoupily do oběhu v Británii, na sobě mají podobiznu medvídka Paddingtona.

Přidejte svůj názor

Ulice Londýna, ilustrační foto
doporučujeme

Na jedné medvídek, velký milovník pomerančového pamlsku, stojí před londýnským Towerem, a na druhé smeká klobouk před katedrálou svatého Pavla. Královská mincovna razí "paddingtonské" mince od loňska k 60. výročí vydání knihy Medvídek Paddington.

První knihu o Paddingtonovi, která se objevila v říjnu 1958, následovala série dalších dobrodružství a vyprávění o medvědovi z Peru se stalo klasikou dětské literatury. V loňském roce mincovna vydala padesátipencové mince s fiktivním medvídkem pózujícím na nádraží, po němž je pojmenován, a před Buckinghamským palácem. Nyní přidala další dvě hlavní památky.

"Medvídek Paddington je pevnou součástí britské popkultury a oblíbili si ho fanoušci všech věkových skupin. Po obrovské popularitě loňských mincí s milovaným medvědem jsme usoudili, že je správné, aby Paddington na mincích pokračoval ve svých dobrodružstvích v Londýně," uvedla Nicola Howellová v britské mincovny.

Na padesátipencových mincích mincovna zobrazuje řadu různých motivů. Letos je to například další postavička z dětské literatury, příšerka Gruffalo, nebo černá díra na památku britského astrofyzika Stephena Hawkinga, píše server BBC.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vatikán brzy zbankrotuje? Kniha o dění v církevním státě vyvolala…

22.10.2019 14:17 Aktualizováno Papež František se potýká s těžkou finanční krizí v církevním státě, kterému možná už za čtyři roky…

V Berlíně schválili strop nájemného, pět let se nezvýší

22.10.2019 13:45 Berlínský senát schválil strop nájmů pro 1,5 milionu bytů postavených před rokem 2014. Nájemné se v…

Největší švýcarská banka UBS má potíže. Zisk klesl, ekonomika zpomaluje

22.10.2019 09:31 Největší švýcarské bance UBS ve třetím čtvrtletí klesl meziročně čistý zisk o 16 procent na 1,05…

Microsoft porušuje GDPR ve smluvních podmínkách s EU

21.10.2019 22:47 Smlouvy americké softwarové společnosti Microsoft s institucemi EU nejsou v souladu s unijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama