Ryanair chystá stávku. Jaký bude dopad na lety?

Palubní personál nízkonákladových aerolinek Ryanair ve Španělsku hodlá v září deset dní stávkovat, pokud přepravce nezmění plán zavřít v této zemi několik svých základen. Oznámil to dnes odborový svaz, který zaměstnance zastupuje.

Přidejte svůj názor

Boeing 737-800 společnosti RyanAir
doporučujeme

Záměr stávkovat v příštích týdnech kvůli platům a pracovním podmínkám už ohlásily také odbory zastupující personál v Británii, Irsku a Portugalsku. O stávce budou hlasovat španělští piloti Ryanairu.

Irská společnost Ryanair je největším nízkonákladovým leteckým přepravcem v Evropě. Firmě se loni podařilo řadu vleklých sporů s piloty a palubním personálem potlačit, když se dohodla s některými odborovými svazy v Evropě.

S jinými ale firma dál jedná. Před dvěma týdny personál rozhněvala oznámením, že vzhledem k problémům s letouny Boeing 737 MAX má teď podnik o 900 pilotů a palubního personálu víc, než potřebuje.

Odborové svazy SITCPLA a USO oznámily, že hrozba stávky má za cíl zabránit plánovanému uzavření základen na letištích na Kanárských ostrovech Gran Canaria a Tenerife, a také v Gironě na severovýchodě Španělska.

Pokud Ryanair nepřikročí v příštích dnech k ústupkům, stávky se mají uskutečnit ve dnech 1., 2., 6., 8., 13., 15., 20., 22., 27. a 28. září.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google musí platit vydavatelům za obsah, rozhodl francouzský úřad

09.04.2020 15:01 Aktualizováno Americký internetový gigant Google bude muset francouzským vydavatelským společnostem a…

Česko a východ Evropy by z koronaviru mohly těžit, píše německý deník

09.04.2020 13:50 Krize způsobená šířením koronaviru zasáhne hospodářství zemí východní Evropy obzvlášť silně, ze…

Koronavirus: Evropské akcie se zotavují, od poloviny března přidaly 20…

09.04.2020 10:56 Akcie na evropských trzích se dál zotavují z mohutných propadů, které zaznamenaly v reakci na…

Ministři financí EU se neshodli na záchranném plánu pro ekonomiky

08.04.2020 11:57 Aktualizováno Ministři financí zemi Evropské unie se ani po dlouhém nočním jednání neshodli na společném plánu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy