Cestovní ruch na Slovensku ožívá, počet turistů v hotelech se zvýšil

Počet hostů v ubytovacích zařízeních na Slovensku se letos v červnu oproti květnu výrazněji zvýšil, nadále ale kvůli dopadům pandemie choroby covid-19 zaostával za loňskem. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad.

Hotel, ilustrační foto
doporučujeme

Právě v červnu začali slovenští hoteliéři po zrušení většiny karanténních omezení plošně obnovovat činnost, podle dřívějších informací místní asociace hotelů a restaurací se ale ubytovacím zařízením příliš nedařilo ani na začátku léta.

Počet ubytovaných hostů na Slovensku v červnu stoupl oproti květnu na zhruba 193.500 osob, tedy na pětinásobek. V meziročním srovnání to ovšem představovalo pokles o 68,3 procenta. V dubnu i v květnu ubytovací zařízení na Slovensku zaznamenala meziroční propad výkonů shodně o více než 90 procent.

"Cestovní ruch patří mezi odvětví ekonomiky nejvíce zasažená situací způsobenou šířením covidu-19. Rozsáhlá omezení cestování zejména na mezinárodní úrovni vedla i v červnu k velkému meziročnímu poklesu počtu hostů i přenocování," uvedl slovenský statistický úřad. Dodal, že Slováci tvořili více než čtyři pětiny z celkového počtu ubytovaných. Počet zahraničních návštěvníků klesl meziročně zhruba sedminásobně.

Cestovní ruch na Slovensku kvůli opatřením proti šíření koronaviru klesl už v březnu. V prvním letošním pololetí se na Slovensku ubytovalo 1,3 milionu lidí, tedy o polovinu méně než ve stejném období loni.

V roce 2019 služeb slovenských hotelů, penzionů a dalších podobných zařízení využilo rekordních 6,43 milionu hostů. Nejpočetnější zahraniční klientelu provozovatelů ubytovacích zařízení tvořili tradičně Češi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zadlužení Německa vzroste kvůli koronakrizi na 80 procent HDP, uvedl…

21.09.2020 13:39 Zadlužení Německa kvůli zvládnutí koronavirové krize dosáhne 80 procent hrubého domácího produktu …

Maďarsko kvůli koronaviru prodlouží moratorium na půjčky

19.09.2020 15:56 Maďarsko prodlouží moratorium na splácení půjček některým domácnostem a společnostem až do poloviny…

Nezaměstnanost na Slovensku v srpnu poprvé od začátku roku klesla

16.09.2020 13:17 Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v srpnu podle ministra sociálních věcí Milana Krajniaka…

Evropské ekonomiky se plně nezotaví před rokem 2022, uvedl šéf ESM

15.09.2020 16:40 Evropské ekonomiky se pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2022 na úrovně z období před příchodem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama