D&B zhoršila Itálii rating. Koronavirová krize těžce dopadá na ekonomiku

Společnost Dun & Bradstreet zhoršila o jeden stupeň hodnocení rizika Itálie ohledně návratnosti investice. Analýza D&B naznačuje, že Itálie míří do recese, již počtvrté od vypuknutí globální finanční krize v roce 2008. ČTK to dnes oznámila společnost Bisnode, která je partnerem D&B. Rating D&B si klade za cíl předvídat riziko země zejména z pohledu návratnosti investic v horizontu dvou let.

Přidejte svůj názor

EUR - evropská měna
doporučujeme

V reakci na rychlé rozšíření koronaviru a jeho dopadu na ekonomiku také agentura upravila celkový výhled úvěrových, tržních a dodavatelských ratingů ze "zhoršující se" na "rychle se zhoršující".

Současná krize tvrdě zasáhla mimo jiné cestovní ruch v Itálii. "Je nepravděpodobné, že by se toto odvětví v první polovině roku zotavilo," uvedla D&B.

Agentura revidovala svou prognózu HDP do roku 2020 pro Itálii z 0,3 procenta na minus 0,3 procenta za předpokladu, že Itálie boj s epidemií zvládne nejpozději do začátku třetího čtvrtletí 2020. "Pokud by krize trvala déle, pravděpodobně budeme naše odhady dále revidovat," dodala.

D&B svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které zpracovává pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko kvůli kolonám uzavřelo hranice pro kamiony

27.03.2020 17:43 Aktualizováno Slovensko do odvolání uzavírá hraniční přechody s Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Rakouskem…

Videosummit EU: Politici se přeli kvůli "koronovým dluhopisům", Merkelová…

27.03.2020 13:32 Političtí vůdci evropských zemí jsou rozdělení v pohledu na to, jakou sílu mají mít opatření určená…

Koronavirus těžce zasáhl spotřebitelskou náladu v Německu, index je…

26.03.2020 10:07 Aktualizováno Nálada německých spotřebitelů se kvůli koronaviru prudce zhoršila. Její index na duben se tak…

Německo počítá s rekordním deficitem 156 miliard eur

25.03.2020 16:12 Německý parlament dnes souhlasil s rozsáhlými změnami ve státním rozpočtu na letošní rok. Nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama